فواید استفاده از وان آب گرم برای سلامت قلب

به گزارش مجله خزرکوه، مهر/ محققان دریافتند غوطه ورشدن در وان آب گرم به کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی و سکته کمک می کند.

فواید استفاده از وان آب گرم برای سلامت قلب

دکتر هیرویاسو ایزو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اوساکا ژاپن، در این باره می گوید: ما دریافتیم استفاده مکرر از وان آب گرم و غوطه ورشدن در آن ارتباط قابل توجهی با کاهش ریسک فشارخون بالا دارد و این نشانه تأثیر مفید آن بر کاهش ریسک بیماری قلبی ناشی از فشارخون بالا است.

مطالعه جدید شامل بیش از 30 هزار فرد بزرگسال بود که از سال 1990 تا زمان مرگ شأن یا تا پایان سال 2009 تحت نظر بودند. رده سنی شرکت کنندگان در ابتدای مطالعه 45 تا 59 سال بود.

محققان بعد از در نظر دریافت فاکتورهای دیگر، دریافتند در مقایسه با افرادی که یک یا دو بار در هفته از وان آب گرم استفاده می کردند یا اصلاً از وان آب گرم استفاده نمی کردند، استفاده روزانه از وان آب گرم با کاهش 28 درصدی ریسک بیماری قلبی و 26 درصد کاهش ریسک سکته مرتبط بود.

به گفته محققان، استفاده از وان آب گرم یا آب داغ با انبساط و شل شدن عروق خونی مرتبط است که در نتیجه منجر به کاهش فشارخون و بهبود عملکرد قلب می شود.

همچنین عنوان می شود که استفاده از وان آب گرم قبل از خواب به بهبود خواب کمک می کند و خواب خوب هم با سلامت بهتر قلب و عروق مرتبط است.

با این حال محققان در مورد استفاده از وان آب داغ و ریسک ناشی از آن برای افراد مسن هشدار می دهند چراکه احتمال مرگ با غوطه ورشدن در آب داغ با افزایش سن بیشتر می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 489

به "فواید استفاده از وان آب گرم برای سلامت قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید استفاده از وان آب گرم برای سلامت قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید