فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018

به گزارش مجله خزرکوه، شرایط فیسبوک طی امسال میلادی به معنای واقعی کلمه بحرانی بود و به نظر می رسد این شرایط باعث شده فیسبوک پرریسک ترین غول فناوری سال در بازار سهام لقب بگیرد.

فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بعضی از تحلیلگران دنیای فناوری معتقدند فیسبوک بزرگترین نگرانی میان سهامداران FAANG است. سهام FAANG مخفف و شامل غولهای فناوری سیلیکون ولی مثل فیسبوک، آمازون، اپل،نتفلیکس آلفابت و گوگل است.

ری وانگ، تحلیلگر اصلی و بنیانگذار شرکت تحقیقاتی Constellation Based Silicon Valley، در این خصوص می گوید: فیسبوک در حوزه اعتماد عمومی به شدت ضعیف است و در سطحی پایین توقف نموده است.

وانگ ادامه داد: با توجه به مسائل این غول شبکه های اجتماعی، اگر انتظار تغییر خاصی را داریم باید منتظر تغییر نوع مدیریتهمراه با تقویت کوشش ها برای حل نگرانی های مرتبط با حریم خصوصی و امنیت سایبری باشیم.

وانگ در مورد اپل، نیز گفت که اپل شرکتی است که اخیرا با پیچیدگی قیمتها رو به رو شده اما منظره بلندمدت خوبی دارد. به اعتقاد بعضی از کارشناسان بسیاری از مسائل فیس بوک در مورد مدیر بخش امنیتی این شرکت یعنی شریل سندبرگ، است که متاسفانه در مورد رسوایی ها و جنجالهای اخیر این شرکت واکنش مناسبی نشان نداده و حتی پنهانکاری نموده است.

اوج رسوایی های فیسبوک به گزارش نیویورک تایمز در مورد این شرکت باز می شود که باعث شد سهام این شپرکت به شدت افت کند.

به گفته وانگ تنها راه خروج فیسبوک از این مسائل انجام بعضی تغییرات در بخش رهبری و مدیریت فیسبوک و البته افزایش امنیت سایبری شرکت است.

با همه این ها، فیسبوک تنها شرکتی نیست که با مشکل رو به رو است و اپل نیز افزون بر حوزه قیمت گذاری در حوزه تجارت با چین مشکل دارد. مسئله ای که می تواند بعدها در استراتژی های کلان این شرکت نیز تاثیر گذار باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1724

به "فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018" امتیاز دهید

1 کاربر به "فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید