مسائل ناشی از ترافیک های سنگین، حق مردم مازندران نیست

به گزارش مجله خزرکوه، خبرگزاری خبرنگاران- در پی سخنان استاندار مازندران و بیان مسائل راه های مواصلاتی و ترافیکی استان، خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی با سید محمود حسینی پور، مقام عالی دولت در مازندران در دفتر کار وی ملاقات کرد .

مسائل ناشی از ترافیک های سنگین، حق مردم مازندران نیست

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، سید محمود حسینی پور، مقام عالی دولت در استان در ملاقات خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی که با حضور زارعی و بابایی کارنامی، نمایندگان مردم شهرستان ساری در مجلس شورای اسلامی، رضایی، فرماندار ساری و نظری، مدیرکل راه و شهرسازی برگزار گردید، با اشاره به اینکه کمتر مرکز استانی در کشور، مسائل مرکز استان مازندران را داراست، اضافه نمود: باید برای جذب حداکثری بودجه های ملی کوشش کنیم، ترافیک در استان های دیگر با توجه به هزینه های اجرا شده طی سال های اخیر روان شده است.

وی با بیان این که مازندران، به لحاظ کمیت و کیفیت تردد جزو استان های اول کشور است و برخورداری های طبیعی و مواهب الهی، اندازه تردد به استان را بالا می برد، گفت: جمعیت مازندران در پیک جمعیت به بیش از 8 میلیون نفر می رسد و موجب بروز مسائل ترافیکی برای مردم استان و مسافران می گردد.

استاندار مازندران با اشاره به این که تمام استان های کشور را از نزدیک تماشا کردم و می توان ادعا کرد که علیرغم ارایه خدمات ملی، هیچ استانی مثل مازندران در حوزه راه سازی فقیر نیست، یادآور شد: راه های مواصلاتی مازندران و مطالبه ایجاد آزاد راه، موضوع و ضرورتی ملی است و مردم مازندران به تنهایی به آزاد راه احتیاج ندارند.

حسینی پور با بیان این که افزایش مسافران و گردشگران، طی سالهای اخیر زیست بوم مازندران را بهم ریخته و به لحاظ روانی هم مسائلی ایجاد نموده است، توضیح داد: مازندران، در واقع خانه همه ایرانیان عزیز است و مدیران وزارت راه و شهرسازی باید در برنامه هایشان، مازندران را ملی ببینند تا هم میزبانی خوب برای هموطنان و گردشگران باشیم و هم مازنی های عزیز در رفاه باشند.

وی با اشاره به این که مسائل ترافیکی که بر استان بار شده است، آثارش در تمام حوزه ها دیده می گردد و مردم ما سهمی از اقتصاد گردشگری ندارند، مطرح نمود: زباله از جمله مسائل ناشی از این میزبانی است که باید با همراهی های ملی ساماندهی گردد.

استاندار مازندران استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران خصوصی و بانک ها را از روینمودها و برنامه های خود مطرح نمود و گفت: با اعتبارات دولتی صرف، نمی توان مسائل از این نوع را سامان داد و از توانِ قرارگاه سازندگی خاتم باید برای ایجاد جاده های مناسب بیشترین استفاده صورت گیرد.

وی مسائل روانی ناشی از ترافیک های سنگین را حق مردم مازندران ندانست و با بیان این که تحقیقات اجرا شده در این مورد، نشان می دهد که مردم استان از این ناهنجاری بطور جدی آسیب دیده اند، گفت: در مقوله ترافیک باید به مباحث اجتماعی و روانی توجه کنیم.

حسینی پور بار دیگر خواهان توجه جدی دستگاه های ملی متولی این حوزه به مازندران شد و ابراز نمود: نگاه همه وزارت خانه ها به مازندران می بایست ملی گردد تا شاهد برطرف مسائل ناشی از ارایه خدمات ملی در استان باشیم.

استاندار با بیان این که در کوششیم تا گره ها و مسائل ترافیکی را براساس مدیریت دیجیتال ساختارسازی و حل کنیم، گفت: زیرساخت های استان باید درست گردد و با نگاه استانی به مازندران مسائل موجود حل نمی گردد و باید عزیزان در سطوح ملی بطور جدی به یاری مازندران بیایید.

مقام عالی دولت در مازندران، با بیان این که حسب دستور رئیس جمهور می بایست رشد مالی استان مازندران به 10 درصد برسد که لازمه تحقق آن، برخورداری از زیرساخت های مناسب و ملی است، بیان داشت: مازندران در صورت نگاه ملی و عمیق توسعه محور دولت می تواند احتیاجهای 5 استان را تامین نماید.

لازم به ذکر است، حاضرین در این نشست؛ نیز دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1474

به "مسائل ناشی از ترافیک های سنگین، حق مردم مازندران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل ناشی از ترافیک های سنگین، حق مردم مازندران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید