ممنوعیت تردد خودروها به تمام شهرها؛ 12 تا 17 خرداد

به گزارش مجله خزرکوه، جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، منع تردد خودروها به همه شهرها که پیش از این روز 11 خرداد ماه اعلام شده بود به 12 خرداد ماه تغییر کرد، بر این اساس تردد خودروها به همه شهرها از ساعت 12 ظهر روز 12 تا 17 خرداد ماه ممنوع است.

ممنوعیت تردد خودروها به تمام شهرها؛ 12 تا 17 خرداد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سرهنگ رسول ابراهیمی روز دوشنبه در خصوص تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا و ممنوعیت از سفرهای مردم در تعطیلات پیش رو اضافه نمود: براساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به پیش بینی های دیده شده در تعطیلات پیش رو و امکان سفر مردم به شهرها بویژه شهرهای مسافرپذیر و شمالی کشور با توجه به شرایط کرونا، تردد از ساعت 12 روز چهارشنبه 12 خرداد ماه تا 12 روز دوشنبه 17 خرداد ماه به همه استان ها با رنگ بندی قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است.

وی ادامه داد: محدودیت ها در تعطیلات پیش رو تشدید می گردد و بر این اساس هیچ گونه برنامه ای برای یک طرفه کردن بعضی مسیرها از جمله چالوس به تهران نداریم. حتما با رانندگانی که نسبت به این محدودیت ها بی توجهی نمایند برخورد شده و ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی خودرو عودت داده و اعمال جریمه می گردد.

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی اضافه نمود: این اعمال محدودیت شامل همه شهرها اعم از قرمز، نارنجی و زرد می گردد. برای ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای زرد و خروج خودروهای بومی از شهرهای زرد 500 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

سرهنگ ابراهیمی گفت: برای اجرای درست و صددرصدی مصوبه اخیر کمیته امنیتی وزارت کشور، پلیس از توان عملیاتی سایر رده های انتظامی نیز استفاده می نماید، بر این اساس برای اعمال تشدید محدودیت، همه دوربین های وزارت راه و شهرسازی و ناجا به روز رسانی شده تا رصد و پایش های لازم صورت گیرد.

او توضیح داد: قابل پیش بینی است که بعضی قبل از ساعت اعلام شده قصد سفر داشته باشند، بر این اساس هموطنان باید بدانند محدودیت ترددها همچنان ادامه دارد اما در تعطیلات پیش رو تشدید می گردد و هیچ گونه برنامه ای برای یک طرفه کردن بعضی مسیرها از جمله چالوس به تهران نداریم بلکه در شرایط کنونی و با توجه به شیوع کرونا همه مسیرها دو طرفه است و هزینه سفر را افزایش داده ایم که این هزینه ها شامل ماندن در ترافیک های چند ساعته است.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: اکنون نیز ورود و خروج از شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و ورود و خروج از شهرهای قرمز مشمول یک میلیون تومان و ورود و خروج از شهرهای نارنجی 500 هزار تومان جریمه می شوند.

به گفته وی، همچنان محدودیت تردد شبانه از ساعت 22 شب تا سه بامداد ادامه دارد و متخلفان 500 هزار تومان جریمه می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1211

به "ممنوعیت تردد خودروها به تمام شهرها؛ 12 تا 17 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تردد خودروها به تمام شهرها؛ 12 تا 17 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید