مهلت پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی تمدید شد

به گزارش مجله خزرکوه، براساس تصمیم مسوولان، مهلت پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی بار دیگر تمدید و به متقاضیان این صندوق فرصت داده شد تا تاریخ (30 شهریورماه) برای پذیره نویسی اقدام کنند.

مهلت پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی تمدید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بعد از گذشت حدود سه ماه و نیم از پذیره نویسی نخستین مرحله واگذاری سهام دولتی در قالب صندوق های قابل معامله بورسی که شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی بود از طریق صندوق های ETF در بورس که از روز یکشنبه (14 اردیبهشت) آغاز و تا 31 اردیبهشت ماه به عنوان آخرین مهلت ثبت نام برای مشارکت در این صندوق ها در نظر گرفته شد، پذیره نویسی دومین مرحله از عرضه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله به نام دارا دوم از پنجم شهریور در چهارمین روز از هفته دولت و طبق وعده داده شده از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی آغاز و تا پایان روز 19 شهریور یعنی به مدت دو هفته به متقاضیان خرید این صندوق فرصت داده شد تا نسبت به مشارکت در پذیره نویسی این صندوق اقدام کنند اما زمان اعلام شده برای پذیره نویسی صندوق ETF دولتی (دارا دوم) تمدید شد.

  • دارا دوم را در شرایط کنونی بورس بخریم یا نه؟ | خریداران صندوق های پالایشی ضرر نمی کنند؟
  • چگونه پالایشی یکم بخریم؟

در این زمینه حسن علایی، معاون سازمان خصوصی سازی به ایرنا اعلام کرده بود: براساس تصمیمات اتخاذ شده و برنامه های اجرا شده تصمیم گرفته شد تا زمان پذیره نویسی صندوق ETF دولتی (دارا دوم) جهت مشارکت بیشتر مردم به مدت یک هفته دیگر (26 شهریورماه) تمدید شود.

حال امروز و با اتمام مهلت یاد شده، بار دیگر این زمان تمدید و متقاضیان این صندوق مهلت دارند تا روز یکشنبه (30 شهریور ماه) برای پذیره نویسی اقدام کنند.

دارا دوم شامل سهام شرکت های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندر عباس (شبندر) است که شیوه عرضه این صندوق مانند نخستین مرحله از عرضه صندوق سرمایه گذاری دولتی در نظر گرفته شد.

  • آشنایی با 10 اصطلاح پرکاربرد بورس در روزهای رونق بازار سرمایه
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 761

به "مهلت پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید