نمونه 1.4 میلیارد ساله از اکسیژن کره زمین کشف شد

به گزارش مجله خزرکوه به نقل از وی تری، دانشمندان با آنالیز این نمونه اکسیژن خواهند توانست شرایط جوی و آب و هوایی را که منجر به پیدایش حیات برای زندگی حیوانات ماقبل تاریخ در کره زمین شد را آنالیز نموده و اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورند.

نمونه 1.4 میلیارد ساله از اکسیژن کره زمین کشف شد

دسترسی به این نمونه منحصر به فرد از اکسیژن حاصل تبخیر ذخایر بسیار قدیمی آب در دریاچه ای واقع در اونتاریوی کاناداست. این اولین بار است که محققان توانسته اند به ایزوتوپ های اکسیژن جو کره زمین با قدمت بیش از یک میلیارد سال دسترسی پیدا نمایند.

یافته های جدید ثابت می نماید میزان اکسیژن موجود در جو کره زمین در سال های بسیار دور در مقایسه با شرایط فعلی ناچیز بوده است؛ ولی این وضعیت در گذر زمان تغییر نموده و ترکیبات تازه ای به آن افزوده شده است.

پژوهش های اجرا شده در این مورد در دانشگاه مک گیل کانادا منجر به شناسایی نمونه های بی نظیری از نمک های باستانی یا سولفات ها در صخره های رسوبی واقع در شمال این دریاچه نیز شده است. میکرو ارگانیسم های اولیه حیات در کره زمین نیز که منجر به شکل گیری چرخه غذایی شده اند در همین ایام تشکیل شده اند و کوشش برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 40

به "نمونه 1.4 میلیارد ساله از اکسیژن کره زمین کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه 1.4 میلیارد ساله از اکسیژن کره زمین کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید