هیل: بلومبرگ بازنده مناظره لاس وگاس بود

به گزارش مجله خزرکوه، یک رسانه آمریکایی نوشت، شهردار میلیاردر سابق نیویورک در اولین حضور خود در مناظره نامزدهای دموکرات انتخابات 2020 عملکرد بسیار ضعیفی داشت و نتوانست از خود دفاع کارآمدی کند.

هیل: بلومبرگ بازنده مناظره لاس وگاس بود

به گزارش گروه بین الملل مجله خزرکوه، نهمین مناظره نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در لاس وگاس ایالات نووادا برگزار گردید و مایک بلومبرگ شهردار سابق نیویورک و غول میلیاردر رسانه ای آمریکا برای اولین بار در مناظره دموکرات ها شرکت کرد.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیل، علی رغم آنکه نظرسنجی های اخیر از محبوبیت بلومبرگ در میان رأی دهندگان دموکرات آمریکا حکایت داشت اما بلومبرگ یک شب وحشتناک را در نهمین مناظره دموکرات ها داشت.

طبق این گزارش، شهردار سابق نیویورک تقریباً مورد حمله تمامی نامزدهای دموکرات حاضر در مناظره نهاده شد. برنی سندرز در شروع مناظره، از حمایت بلومبرگ از سیاست های پلیس نیویورک که اقلیت ها را هدف قرار می داد، به شدت انتقاد کرد و از این نقطه، شهردار سابق بلومبرگ را هدف حمله قرار داد.

طبق گزارش هیل، الیزابت وارن سناتور ماساچوست که در انتخابات انجمن درون حزبی ایالت نیوهمپشایر عملکرد نه چندان خوبی داشت و در صندلی چهارم نهاده شده بود، در مناظره لاس وگاس بسیار عملکرد خوبی داشت و پیروز این مناظره بود.

بر اساس این گزارش، وارن در مناظره شب گذشته بسیار متمرکز و قدرتمند عمل کرد و با قاطعیت در انتقاد از شهردار سابق نیویورک، به اظهارات تحقیرآمیز بلومبرگ درباره زنان اشاره نمود و در مقایسه ای بین بلومبرگ و ترامپ گفت: دموکرات ها خیلی ریسک می نمایند اگر بخواهند یک میلیاردر متکبر (ترامپ) را با یکی دیگر (بلومبرگ) جایگزین نمایند.

بنا به گزارش شبکه بی بی سی، امی کلوباچر نیز بلومبرگ را به پنهان شدن پشت آگهی های تلویزیونی اش متهم کرد و جو بایدن نیز به انتقاد بلومبرگ از اصلاحات نظام بهداشتی اوباما موسوم به اوباماکر اشاره نمود.

بوته جج کوشش کرد که به طور همزمان سندرز و بلومبرگ را که در جدیدترین نظرسنجی ها از صندلی خوبی برخوردار شده اند، هدف بگیرد و هشدار داد که اگر سندرز و بلومبرگ تنها نامزدهای به جامانده بعد از دور جدید رأی گیری ها باشند، با دو چهره کاملاً متضاد روبرو خواهیم بود و یکی از آنها یک سوسیالیست است که فکر می نماید سرمایه داری ریشه همه بدی ها است و یکی از آنها میلیاردری است که بر این باور است که پول سرمنشأ همه قدرت ها است.

بلومبرگ علیرغم آنکه کوشش کرد تا به بعضی از این حملات تند رقبای دموکرات خود پاسخ دهد اما آنطور که هیل گزارش داده است، عملکرد ضعیفی داشت.

شهردار سابق نیویورک در مورد حمایت از سیاست پلیس (توقف و تفتیش) که ظاهراً اقلیت ها را هدف قرار می داده، عذرخواهی کرد و گفت که نمی دانسته که این سیاست تا چه اندازه برای سیاهپوستان نیویورک ضرر داشته است.

بی بی سی درباره مناظره شب گذشته ایالت نوادا گزارش کرد که آخرین باری که بلومبرگ در یک مناظره سیاسی شرکت داشته است، 10 سال پیش بوده است و این میلیاردر آمریکایی شب گذشته در آب های عمیقی شیرجه زد و این مردم آمریکا هستند که به زودی تصمیم می گیرند که او باید غرق گردد یا اینکه به شنا ادامه دهد.

پیش از برگزاری مناظره شب گذشته، جدیدترین نظرسنجی ها حاکی از آن بود که در آستانه سومین انتخابات انجمن های درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا، شهردار سابق نیویورک بعد از برنی سندرز به صندلی دوم جهش یافت.

نتیجه جدیدترین نظرسنجی ها در حالی منتشر شده که قرار است شنبه هفته آینده (10 اسفندماه) در ایالت نوادا به عنوان سومین ایستگاه، انتخابات درون حزبی برگزار گردد. تا به امروز بوته جج در ایالت آیووا پیروز شده و سندرز ایالت نیوهمپشایر را از آن خود نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 309

به "هیل: بلومبرگ بازنده مناظره لاس وگاس بود" امتیاز دهید

1 کاربر به "هیل: بلومبرگ بازنده مناظره لاس وگاس بود" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیل: بلومبرگ بازنده مناظره لاس وگاس بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید