پالایشگاه تهران تا یک ساعت دیگر وارد مدار می گردد

به گزارش مجله خزرکوه، سخنگوی پالایشگاه نفت تهران گفت: با توجه به کاهش شعله های آتش به 3 درصد حجم اصلی، پیش بینی می کنیم پالایشگاه تا حوالی ظهر وارد مدار فراوری گردد.

پالایشگاه تهران تا یک ساعت دیگر وارد مدار می گردد

به گزارش خبرنگاران، شاکر خفایی اظهار کرد: یک بحث مهار آتش و یک بحث اطفاء مطرح است که مهار از همان دیشب انجام شد و آتش به هیچ کدام از مخازن دیگر سرایت نکرد اما اطفای فراورده نفتی منوط به این است که تمام محتویات داخل مخزن بسوزد. در حال حاضر منتظر هستیم که اطفای حریق به طور کامل صورت بگیرد و بعد از آن واحد های فرایندی را وارد مدار کنیم.

وی اضافه کرد: اطفاء قابل پیش بینی نیست. از دیشب فوم روی آن ریخته می گردد اما برای خاموش شدن نمی توان زمان دقیقی را بیان کرد اما حوالی ظهر این احتراق تمام می گردد. در حال حاضر تنها دو تا سه درصد از حجم اصلی کل آتش به جای مانده و اندازه دود بسیار کاهش یافته است.

سخنگوی پالایشگاه نفت تهران در خصوص موضوعات مطرح شده در خصوص انفجار های متعدد در پالایشگاه تهران شرح داد: زمانی که مخزن دچار احتراق است نشتی دارد و تغییر شکل می دهد و صدایی که به گوش می رسد ناشی از نشتی مخزن و تغییر شکل دادن آن است. تا به امروز هیچ حادثه مجددی نداشتیم و همکاران ما از اولین لحظات حادثه در شب گذشته تا به امروز در حال کوشش برای مهار و جلوگیری از سرایت آتش به دیگر نقاط هستند.

به گفته خفایی، آخرین شعله های آتش فعلی مربوط به محوطه باند بال مخزن cold slops است که امیدواریم به زودی به صورت کامل خاموش گردد. اکنون مشکل جدی وجود ندارد و جای نگرانی نیست.

ساعت 19 و 18 دقیقه عصر دیروز، چهارشنبه (12 خردادماه) آتش سوزی وسیعی به علت نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه های امدادی و آتش نشانی به منظور مهار و خاموش کردن آتش به سرعت وارد عمل شدند.

آتش هم اکنون مهار شده است و کوشش ها برای خاموش کردن نهایی آن ادامه دارد. این حادثه تلفات جانی نداشته است.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1264

به "پالایشگاه تهران تا یک ساعت دیگر وارد مدار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشگاه تهران تا یک ساعت دیگر وارد مدار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید