11 صحنه مجذوب کننده که برای نمایش در تریلر آثار سینمایی فیلم برداری شدند

به گزارش مجله خزرکوه، تریلر فیلم ها مملو از صحنه و سکانس های مسحورنماینده ای هستند که مخصوص ثبت شدن در حافظه شما طراحی شده اند. انفجارهای بزرگ، تعقیب و گریز، دیالوگ های تک خطی، جامپ اسکرها، صحنه های به یاد ماندنی و تاثیرگذار و اگر تریلر مربوط به ریبوت فیلمی خاطره انگیز باشد، چند اشاره نوستالژیک به فیلم های گذشته. سازندگان از هر ابزاری در تریلرها استفاده می نمایند تا مطمئن شوند شما منتظر اکران آن خواهید ماند.

11 صحنه مجذوب کننده که برای نمایش در تریلر آثار سینمایی فیلم برداری شدند

البته این تصاویر وسوسه انگیز همواره فقط پیش نمایشی از آنچه در آینده با آن روبه رو خواهیم شد به ما نشان نمیدهند. تریلرها ابزاری تبلیغاتی هستند که برای افزایش محبوبیت و البته فروش فیلم طراحی شده اند و علتی وجود ندارد که هر سکانسی که در تبلیغات فیلم دیده می گردد، در فیلم اصلی هم وجو داشته باشد. بسیار احتمال دارد که تاثیرگذارترین لحظه در یک تیزر تبلیغاتی در فیلم نهایی دیده نگردد یا حتی تبلیغات هیچ محتوایی از فیلم مورد نظر نداشته باشد.

دلایل مختلفی برای ساخت این نوع تریلرها وجود دارد. ممکن است مدیران استودیو فکر نمایند که تبلیغات معمول تلوزیونی کافی نیست و بخواهد یک کلیپ خاص برای تیلیغات بسازد. در بعضی موارد یک صحنه مخصوص به تریلر اضافه می گردد تا مخاطبان را گمراه کند و پیچش های داستان لو نرود. حتی ممکن است صحنه ای در تریلر قرار بگیرد که به هیچ وجه در طرح داستان وجود ندارد و فقط تریلر را مجذوب کننده تر می نماید.

11. کمدین (Comedian)

کمدین مستندی است که به آنالیز حرفه درخشان جری ساینفلد می پردازد. در طول مدت زمان 82 دقیقه ای این مستند، استاد طنز تصویری از تغییرات زندگی اش در طول سال ها می گوید و تاکید می نماید هنوز هم برای باقی ماندن در صدر صنعت کمیک احتیاح به ابداع مطالب جدیدی دارد.

با وجود اینکه خود فیلم بسیار خوب بود، نحوه تبلیغ آن با تحسین بسیار بیشتری روبرو شد. از آنجایی که کمدین مستندی سرراست و جدی است، سازندگانش فکر می کردند که بد نیست اگر تریلر آن حال و هوایی طنز داشته باشد و دشواری های ساخت تریلر برای این مستند را مسخره نمایند! در این کلیپ 90 ثانیه ای، صداپیشه ای به نام جک در استودیو مشغول ضبط تبلیغات برای تیزر کمدین است.

در این ویدیو جک در پی فراوری محتوای ترغیب نماینده برای این تبلیغات از عبارات پیش پاافتاده ای مانند در دنیایی که خنده پادشاه بود و در سرزمینی پیش از زمان استفاده می نماید. اما مدیران استودیو ایده های جک را رد می نمایند و ذکر می نمایند که این فیلم یک داستان نیست. اینجاست که جک پا را فراتر می گذارد برای معرفی فیلم از عباراتی مثل در لبه فضا و یک پلیس مرتد روبات استفاده می نماید و در نهایت اخراج می گردد.

هیچ کس واقعا انتظار زیادی از تبلیغات کمدین نداشت، در اصل این مستند احتیاجی به تبلیغات نداشت. با این حال، سازندگان فیلم یکی از خنده دارترین تریلرهای تاریخ را بدون کوچک ترین صحنه ای از خود فیلم ساختند.

10. ذره ای آرامش (Quantum Of Solace)

پس از اینکه کازی نو رویال (Casino Royale) فرنچایز جیمز باند را دوباره احیا کرد، به نظر می رسید که آینده مامور 007 تضمین شده است. اما متأسفانه، فیلم ذره ای آرامش نتوانست همان تأثیر را بگذارد و مخاطبان را ناامید کرد. حتی عنوان این فیلم هم هنوز پس از 15 سال هیچ معنایی ندارد. برخلاف کازی نو رویال این فیلم نه داستان مجذوب کننده و اکشن مبتکرانه داشت، نه شخصیت های متقاعدنماینده و طنز خوب.

اگر این فیلم را در زمان انتشارش ندیده اید، احتمالاً چیزی برای یادآوری فیلم وجود ندارد به جز تصویر به یادماندنی باند که با یک تفنگ بالای یک تپه سنگی راه می رود. هر چقدر هم با ذره ای آرامش مشکل داشته باشید، نمی توانید بی نقص بودن این صحنه را انکار کنید. این قسمت از تریلر به قدری مورد استقبال نهاده شد که تقریباً در هر تیزر و تبلیغات تلویزیونی از آن استفاده شد و حتی تبدیل به پوستر فیلم هم شد.

این تصویر آنقدر عمیق در فکر مخاطبان ریشه دوانده است که به راحتی می توان فراموش کرد که در خود فیلم وجود نداشت و برای بازاریابی پیش از انتشار، صرفاً برای برانگیختن علاقه به مامور 007 در نظر گرفته شد. این ایده خیلی خوب هم جواب داد و بسیاری این نما را بهتر از کل فیلم به یاد می آورند.

9. نگهبانان کهکشان (Guardians Of The Galaxy)

در اولین سکانس نگهبانان کهکشان، استار-لرد، گامورا، گروت و راکت به وسیله سپاه نوا در زاندر دستگیر می شوند. پس از اینکه از آنها عکس گرفته شد، این گروه چهار نفره به کیلن آورده می شوند و اینجا بود که آنها با دراکس متحد شدند. این سکانس نه تنها ترکیبی جالب و سرگرم نماینده دارد، بلکه فرصتی عالی برای معرفی هر یک از نگهبانان بوجود آورد، بدون اینکه اجباری و نمایشی به نظر برسد. این صحنه در معرفی گروه آنقدر مختصر و مفید بود که در تیزر فیلم هم اجرا شد.

فقط یک مشکل نه چندان کوچک وجود داشت: تیم در زمان دستگیری هنوز درکس را دیدار ننموده بود، بنابراین منطقی نیست که او هم در این صحنه ظاهر گردد. ولی این که همه نگهبانان بجز درکس در تبلیغات پیش از اکران معرفی شوند هم چندان جالب به نظر نمی رسید. در نتیجه کارگردان، جیمز گان، مجبور شد برای دور زدن این موضوع، صحنه ای مخصوص تریلر با حضور درکس همراه با بقیه نگهبانان فیلمبرداری کند، بدون اینکه قصد استفاده از آن را برای برش نهایی داشته باشد. چندین عنصر دیگر تریلر هم در این صحنه برای فیلم اصلی تغییر کردند اما غیبت درکس واضح ترین آنهاست.

8. پرومتئوس (Prometheus)

درست است که پرومتئوس فیلم قابل دفاعی نیست، اما به سختی می توان در کمپین بازاریابی آن ایراد گرفت. در ماه های منتهی به اکران فیلم پیش عایدی ریدلی اسکات برای فرنچایز بیگانه، ویدیوهای متعددی به صورت مجازی برای تبلیغ فیلم منتشر شد.

  • 8 فیلم مجموعه سینمایی بیگانه از بدترین تا برترین

معروف ترین این کلیپ ها حول محور مدیرعامل ویلند یوتانی، پیتر ویلند جوان، در حال اجرای یک سخنرانی در خصوص پیشرفت های تکنولوژی است. برخلاف فیلم، در این کلیپ به سادگی می توان فهمید که بازیگر نقش ویلند، گای پیرس است. چرا که این تنها نمایی از گای پیرس در کل فیلم است که زیر گریم سنگین نقشش پنهان نشده.

از دیگر صحنه های استفاده شده برای این کمپین تبلیغاتی مصاحبه با یکی از کارمندان ویلند، یکی از نوشته های شخصی الیزابت شاو (نومی راپیس) و دو آگهی تبلیغاتی معرفی ربات دیوید 8 (مایکل فاسبندر) بود.

این ویدیوها علیرغم این که هیچ قسمتی از خود فیلم در آن ها نمایش داده نشد، بینش خوبی از انگیزه ها و داستان های پس زمینه شخصیت ها و دنیایی که در آن زندگی می نمایند، برای مخاطبان ترسیم کرد. اگرچه مدت زمان این کلیپ ها فقط چند دقیقه است، اما دنیا سازی استادانه آن ها درک عمیق تری از دنیا پیشرفته بیگانگان برای ما به ارمغان آورد.

این ویدیوها به قدری مورد استقبال نهاده شد که ریدلی اسکات کمپین مشابهی برای ادامه این فیلم با نام بیگانه: کاوننت (Alien: Covenant) راه اندازی کرد.

7. سه کله پوک (The Three Stooges)

شکی نیست که سه کله پوک یکی از تأثیرگذارترین گروه های کمدی در تاریخ سینما هستند. برای نزدیک به 50 سال، لری، کرلی و مو بسیاری از هواداران خود را با شوخی های وودویلی خود سرگرم نموده اند.

با این حال، این گروه سه نفره کمدی امروزه محبوبیت سابق را ندارد. کوبیدن در چشم نفر یک قرن پیش خنده دار بود، این روزها، این گنگ…یک جورهایی احمقانه است. به همین علت هم وقتی تریلر بازسازی فیلم سه کله پوک در سال 2012 منتشر شد، مردم آنچنان تحت تأثیر قرار نگرفتند. حتی اگر ستارگان فیلم کاملا بی نقص از گروه اصلی تقلید می کردند هم شوخی های مسخره شان با استانداردهای امروزی بیشتر از خنده دار، ترسناک است.

این تریلر به امید این که بتواند مخاطبی برای فیلم پیدا کند، از یک راهبه که لباس شنای نامناسبی به تن داشت استفاده کرد. شوخی های موجود در تریلر فیلم ممکن است به جایی نرسیده باشد، اما این شات تحریک آمیز قطعاً ماندگار شد. به هرحال این صحنه در فیلم اصلی هم جایی نداشت و از آن جایی که در صورت استفاده از آن فیلم در رده PG-13 قرار می گرفت، سازندگان مجبور به حذف آن شدند.

6. ترمیناتور 2: روز داوری (Terminator 2: Judgment Day)

برای بسیاری، ترمیناتور 2: روز داوری فیلمی محبوب است. دنباله ا شایسته برای ترمیناتور با تعقیب و گریزهای نفس گیر، بدلکاری های بی نظیر، سکانس های اکشن بی عیب و نقص و جلوه های ویژه مسحورنماینده.

برای تکمیل همه چیزی که از یک فیلم انتظار داریم، ترمیناتور 2 یکی از برترین شرورهای سینما، T-1000 را به ما معرفی کرد. درست است که T-800 هم ترسناک است، اما این اندروید فلزی مایع واقعاً نابودنشدنی به نظر می رسید.

با این حال، سازندگان کاری کردند که T-1000 ترسناک تر هم به نظر برسد. پس از اینکه جان کانر، سارا کانر و ترمیناتور به سختی از ربات مقلد فرار می نمایند، سارا پسرش را برای نجات خودش سرزنش می نماید. در تریلر فیلم ، این صحنه اینطور ادامه می یابد که سارا از شخصیت آرنی می پرسد که آیا می توان آن را (T-1000) نابود کرد؟ او هم بدون لحظه ای مکث پاسخ می دهد که نمی دانم.

حتی با وجود این که این مکالمه چند ثانیه طول می کشد اما پیروز می گردد ربات چند چهره را برای مخاطبان ده برابر ترسناک کند. با یک کلمه ساده، ترمیناتور به افرادی که قسم خورده است از آنها محافظت کند اطلاع می دهد که هیچ ایده ای برای شکست دادن دشمن خود ندارد. بدتر از همه، او حتی مطمئن نیست که آیا می توان T-1000 را کشت یا نه.

با وجود این که این دیالوگ تک خطی فوق العاده هیجان انگیز بود، اما مخصوص تریلر باقی ماند و نتوانست وارد فیلم و حتی نسخه کارگردان گردد.

5. بیگانه 3 (Alien 3)

بعد از اینکه فرنچایز بیگانه در باکس آفیس پیروزیت باورنکردی بدست آورد، استودیو آغاز به کار بر روی فیلم بعدی کرد. سال بعد هم ویلیام گیبسون برای نوشتن فیلمنامه استخدام شد و اینطور به نظر می رسید که بیگانه 3 در کوتاه ترین زمان منتشر خواهد شد.

اما اینطور نشد و فیلم سوم این سه گانه پر هرج و مرج ترین روند فراوری قابل تصور را پشت سر گذاشت. به علت تغییر مداوم فیلمنامه و کارگردانان، بیگانه 3 سال ها به تعویق افتاد. استودیو نگران بود که در این فاصله ایجاد شده، هواداران علاقه خود را به این فرنچایز از دست بدهند. از آنجایی که جذب دوباره این مخاطبان کار ساده ای نبود، عوامل فیلم را مجبور کرد تا با عجله یک تریلر برای فیلم منتشر نمایند، حتی اگر هنوز هیچ فیلمی ضبط نشده باشد.

اولین تریلر فیلم بیگانه 3 کوتاه بود، اما همه را مجذوب خود کرد. در این کلیپ، ما یک تخم اوومورف را می بینیم که در حال ترک خوردن است و مهم تر از آن بر روی سیاره زمین است، به این معنی که زنومورف ها این بار به سیاره ما حمله خواهند کرد. می توان تصور کرد که تماشاگران سینما در آن موقع با شنیدن جمله روی زمین، همه می توانند فریاد تو را بشنوند در این تریلر چطور هیجان زده شده اند.

اما این فقط ایده اولیه بود. پس از بیرون ریختن فیلمنامه گیبسون، داستان هم به شدت تغییر کرد و فیلم در دنیای متفاوتی رخ داد. اگرچه تبلیغات گمراه نماینده زیادی برای فیلم ها ساخته شده است، اما این احتمالا تنها تریلری است که آشکارا درباره داستان دروغ گفته است.

4. آدینه 13 ام: قسمت 8ام (Friday The 13th: Part VIII - Jason Takes Manhattan)

آدینه سیزدهم: قسمت هشتم - جیسون منهتن را می گیرد اولین قسمتی است که جیسون وورهیز از دریاچه کریستال خارج می گردد. همانطور که از عنوان پیداست، قا تل ماسک پوش تصمیم می گیرد با انجام یک مانور وحشیانه کشتار در نیویورک، همه چیز را به هم بزند.

مانند تقریباً همه فیلم های دیگر این فرنچایز، جیسون منهتن را می گیرد هم به وسیله منتقدان مورد توجه نهاده شد. اگرچه این دنباله مسائل مختلفی داشت، اما مشکل اصلی این بود که عنوان فیلم گمراه نماینده بود، زیرا جیسون تا آخرش هم به منهتن نمی رسد!

چیزی که فیلم را ناامیدنماینده تر کرد این است که حضور جیسون در منهتن کاملاً جدی در تبلیغات فیلم آمده است. در تیزر فیلم مردی را از پشت می بینیم که درحال لذت بردن از منظره ها نیویورک است. با وجود پخش موسیقی بلوز در پس زمینه، بیشتر این فکریت ایجاد می گردد که درحال تماشای تریلر فیلمی عاشقانه-کمدی باشید. اما ناگهان این تصور با فهمیدن این که این مرد جیسون وورهیس است که با قمه ای در دست در انتظار شکارش است و مردمی که از ترس فریاد می زنند، نابود می گردد.

اگرچه این صحنه صرفاً مخصوص تریلر ساخته شده است، اما کاملاً این توقع را ایجاد می نماید که جیسون قرار است بیشتر زمان فیلم را در نیویورک بگذراند. به همین علت، بسیاری از بینندگان به شوخی در این باره گفته اند که جیسون در تریلر بیشتر از کل زمان فیلم در منهتن حضور داشته.

3. آستین پاورز: جاسوسی که مرا تکان داد (Austin Powers: The Spy Who Shagged Me)

هرگز در تاریخ سینما مخاطبان بیشتر از جنگ ستارگان: اپیزود اول - تهدید شبح در انتظار اکران فیلمی نبوده اند. از ماه ها قبل، هواداران این فرنچایز از تماشا تریلر فیلم پیش عایدی جورج لوکاس هیجان زده بودند.

عوامل سازنده فیلم آستین پاورز: جاسوسی که مرا تکان داد هم از این نوستالژی برای تبلیغ فیلم خود استفاده کردند. تیزر تبلیغاتی دنباله فیلم استین پاورز با بقایای سفینه ای فضایی که شبیه ستاره مرگ است، آغاز می گردد. وقتی راوی یک امپراتوری نابود شد و حماسه ای ادامه خواهد داشت را یادآوری کرد، تماشاگران نمی توانستند هیجان خود را مهار نمایند. و وقتی صندلی امپراطور نشان داده شد، هیچ علتی نداشتید که باور نکنید این تریلر برای چیزی جز جنگ ستارگان ساخته شده است.

اینجاست که صندلی می چرخد و تصویر دشمن اصلی آستین پاورز، دکتر ایول و بچه گربه بی مویش، آقای بیگلزورث نمایان می گردد. با وجود اینکه معمولاً تریلرهای تقلیدی از آنچه که باید باشند فاصله زیادی دارند، اما این تیزر واقعاً بینندگان را به خاطرات و فضای جنگ ستارگان پرتاب کرد، چرا که کاملاً توانست حس جنگ ستارگان را شبیه سازی کند. از آنجایی که اولین فیلم آستین پاورز پیروزیت کوچکی بدست آورده بود، تعداد کمی از مردم منتظر دنباله آن بودند. ولی حتی همین مساله هم باعث شد که این صحنه مخصوص تریلر غافلگیرنماینده تر هم باشد.

2. فعالیت فراطبیعی 3 (Paranormal Activity 3)

فیلمسازان پشت صحنه فعالیت ماوراء الطبیعه 3، هنری جوست و آریل شولمن به جای تکیه بر یک فیلمنامه ساختاریافته، بازیگران را تشویق به بازی بداهه کردند. در موقعیت هایی مانند این، کارگردان ها معمولاً صحنه هایی را که فیلمبرداری نموده اند ترکیب می نمایند و صحنه هایی را که به درد نمی خورد کنار می گذارند. با این حال، جوست و شولمن متوجه شدند که از بعضی از برترین صحنه ها را نمی توان در فیلم استفاده کرد، زیرا با روایت سازگاری نداشتند. اما مدیران به جای اینکه اجازه دهند این سکانس های ترسناک هدر روند، آنها را برای کمپین بازاریابی استفاده کردند.

دختران که نقش مری خونین را بازی می نمایند، کریستی که به سمت موجودی آب می ریزد، جولیا که از کنار تخت کنار کشیده می گردد و سوزاندن خانه چند صحنه از صحنه های مخصوص تریلر است که در فیلم اصلی استفاده نشد. اگرچه غیر معمول نیست که یک یا دو صحنه فقط مخصوص تریلر باشد اما بیش از 50 درصد از صحنه های موجود در تیزر فعالیت ماوراء الطبیعه 3 از صحنه های فیلم اصلی نبودند.

به همین علت هم بسیاری از مخاطبان از تبلیغات و معرفی های تلویزیونی این فیلم خشمگین شده بودند و آنها را غیرصادقانه می دانستند. با این حال، افراد دیگری هم بودند که از این تریلرها راضی بودند و خرسند بودند که تریلرهای گمراه نماینده باعث نشدند داستان فیلم لو برود.

1. کریسمس سیاه (Black Christmas)

تبلیغات شورشی 1 (Rogue One)، لیگ عدالت (Justice League) و مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 (Amazing Spider-Man 2) به علت استفاده از نماهایی در فیلم اصلی وجود نداشت بدنام هستند. اما تبلیغات هیچ فیلمی مانند کریسمس سیاه فریب کارانه نبوده است.

در طول فرآیند فراوری، مدیران استودیو به کارگردان، گلن مورگان، اطلاع دادند که از فیلمنامه ناراضی نبودند که منجر به بازنویسی و فیلمبرداری مجدد در لحظه آخر شد. به علت نگرانی از این که این بازسازی مساله ساز گردد، کسانی که قدرت لازم را داشتند، دستور دادند چندین صحنه مختلف و چشم گیر مخصوص تریلر و تبلیغات تلویزیونی ضبط گردد که هرگز قرار نبود وارد فیلم اصلی گردد.

در اواسط فیلم کریسمس سیاه، شخصیت لیسی چابرت، دانا، به وسیله قا تل با چاقو کشته می گردد. استودیو با اعتقاد به این که این قت ل بیش از حد معمولی بود، یک صحنه فقط مخصوص تریلر از مردن دانا به علت کشیده شدن در یک خرمنکوب فیلمبرداری کرد. نماهای زیاد دیگری هم مخصوص تریلر وجود داشت، از جمله زنی که زیر یک حوض یخ زده گیر افتاده بود، بیلی در حال خواندن یک دوبیتی موذیانه و ملیسا در حالی که یک تفنگ ساچمه ای به دست فریاد می زد کریسمس مبارک و کریسمس مبارک. برای مجذوب کننده تر کردن کریسمس سیاه، تهیه نمایندگان چندین شات از مدل، جیلیان موری، در تریلر نمایش دادند درصورتی که او اصلاً در فیلم حضور ندارد!

از آنجایی که این تمام این محتواهای اضافی برای تریلر بدون اطلاع یا رضایت کارگردان فیلمبرداری شده بود، تعجبی ندارد که حتی او هم این فیلم را محکوم نموده است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1793

به "11 صحنه مجذوب کننده که برای نمایش در تریلر آثار سینمایی فیلم برداری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 صحنه مجذوب کننده که برای نمایش در تریلر آثار سینمایی فیلم برداری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید