آبونمان از قبوض الکترونیکی حذف نمی شود

به گزارش مجله خزرکوه، مبلغ آبونمان که شامل هزینه چاپ، کاغذ و پست است با حذف قبوض کاغذی از قبوض الکترونیکی کم نشده و مقرر شده این مبلغ صرف مسئولیت های اجتماعی و طرح های تشویقی وزارت نیرو شود.

آبونمان از قبوض الکترونیکی حذف نمی شود

به گزارش مجله خزرکوه به نقل از اقتصادآنلاین، از ابتدای پاییز سال جاری وزارت نیرو خبر از حذف قبوض کاغذی برق داد و پس از آن مقرر شد قبوض برق بصورت الکترونیکی به دست مشترکین برسد.

  • چاپ قبوض کاغذی برق در پایتخت متوقف شد

در این میان اما شاهد هستیم مبلغ آبونمان که شامل هزینه چاپ، کاغذ و پست است از قبوض برق حذف نشده است. در این خصوص محمدحسن متولی زاده مدیرعامل توانیر گفت: در مبلغ آبونمان هزینه قرائت نیز وجود دارد که حذف نشده و هنوز پابرجاست. وی در ادامه اضافه نمود: البته در اولین گام با حذف قبوض کاغذی و منافع حاصل از آن، به تعداد 100 هزار بسته کمک آموزشی در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار گرفته است.

  • حذف نشدن آبونمان از قبض الکترونیکی برق قانونی نیست

متولی زاده با تاکید بر این که مبلغ آبونمان از قبوض الکترونیکی حذف نخواهد شد گفت: قرار است از محل منافع آبونمان، هزینه طرح های تشویقی مشترکین کم مصرف در سال آینده تامین شود. به گفته متولی زاده در سال گذشته بالغ بر 350 میلیارد تومان هزینه طرح های تشویقی مشترکین صنعتی و کشاورزی شده که وزارت نیرو در نظر دارد سال آینده مشترکین خانگی را به جهت صرفع جویی هزار مگاواتی مصرف برق در این طرح شریک کند.

از این رو مشترکین برق همچنان مبلغ آبونمان را در قبوض الکترونیکی خود مانند قبل رویت خواهند کرد و تصمیمی برای حذف و یا کم کردن آن وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 67

به "آبونمان از قبوض الکترونیکی حذف نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبونمان از قبوض الکترونیکی حذف نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید