آیا اصلاح موهای شما واقعا باعث رشد آن می گردد؟

به گزارش مجله خزرکوه، شما باید اغلب شنیده باشید که مادر شما به شما می گوید که باید موهای خود را کوتاه کنید تا آنها بلندتر شوند. اما آیا پیرایش واقعا باعث می گردد موهای شما سریعتر رشد نمایند؟ در اینجا، ما سعی می کنیم تا این موضوع روشن

آیا اصلاح موهای شما واقعا باعث رشد آن می گردد؟

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

شما باید اغلب شنیده باشید که مادر شما به شما می گوید که باید موهای خود را کوتاه کنید تا آنها بلندتر شوند. اما آیا پیرایش واقعا باعث می گردد موهای شما سریعتر رشد نمایند؟ در اینجا، ما سعی می کنیم تا این موضوع روشن گردد که آیا این موضوع یک افسانه است یا یک واقعیت است.

چگونه موها سریعتر رشد می نمایند؟ هوم ... با کوتاه کردن آن؟ من مطمئن هستم که همه شما خانم ها باید این را حداقل یک بار شنیده باشید. با این حال همه شما حداقل یک بار آن را امتحان نموده اید. اجازه بدهید بیان کنیم. بله، حقیقت این است که پیرایش موهایتان را بلندتر می نمایند! چگونه می توان به وسیله زیست شناختی امکان رشد سریع موهای شما را با کوتاه کردن سرانجامی مو خود، نسبت داد؟ من حتی نمی دانم چگونه این اسطوره در وهله اول آغاز شد. آیا شما صادقانه بر این باورید که احتمالا نوعی سنسور در موهای شما وجود دارد که هر بار که سرانجامی آن را برش می دهید، ریشه ها سریعتر رشد می نمایند؟ نه، آیا نظر شما با من فرق دارد اما، حدس می زنم شما هم با من موافقید، به نظر می رسد که مو در عرض 3 روز تا یک هفته رشد می نماید.

چرا می گویند پیرایش مو شما باعث می گردد که سریع تر رشد کند؟

بنابراین، هنگامی که موهای بدن خود را اصلاح می کنید توجه داشته باشید، من در خصوص اپیلاسیون صحبت نمی کنم در چند روز دوباره رشد می نماید. به لحاظ منطقی، زمانی که موهای خود را اصلاح کنید، فقط از موهای سطحی خود خلاص خواهید شد و ریشه های مو باقی خواهند ماند. آنها در فولیکول های مو باقی می مانند. بنابراین، اساسا مو هنوز هم وجود دارد دقیقا مثل کوتاه کردن موی سر مو است. اما، پس چرا ظاهرا سریعتر رشد می نماید؟ مو اساسا در زیر لایه پوست شما وجود دارد و بنابراین سریع رشد می نماید. از آنجا که در پوست بی مو، حتی کوچکترین رشد قابل توجه است و شما فکر می کنید که موهای شما سریعتر رشد می نمایند. بنابراین، هنگامی که موهای بلندی دارید و حدود یک یا دو اینچ آن را کوتاه می کنید مو به سرعت رشد طبیعی خود ادامه می دهد، اما بعد از یک ماه افزایش طول مو واضح تر می گردد. این عمدتا طول قبلی خود را از سر گرفت و همچنان رشد می نماید. در موهای بلند، زمانی که شما آنها را کوتاه نمی کنید رشد مو آهسته و غیر قابل توجه به نظر می رسد. با این حال، افزایش طول تدریجی است و شما وقتی هر روز در آینه نگاه می کنید در صورتی که موها را کوتاه ننموده اید هیچ تغییر ناگهانی در ظاهر موهای شما وجود ندارد. این به نظر می رسد که موهای شما بعد از پیرایش سریع تر رشد می نماید.

آیا باید موهای خود را اصلاح کنید؟

اگر پیرایش باعث رشد مو نمی گردد، پس باید کاملا موهای خود را از بین ببریم؟ پیرایش مو رشد مو را سریعتر نمی نماید اما مطمئنا برای خلاص شدن از موخوره موثراست. موی که روی سطح سر و بدن شما قابل مشاهده است، در واقع از سلول های مرده ساخته شده است. هیچ فعالیت بیوشیمیایی در مو وجود ندارد. این باعث می گردد که کوتاه کردن برای افزایش رشد مو غیر ممکن باشد. اما ریشه مو هنوز در معرض محیط خارجی است. خاک، آلودگی، مواد شیمیایی، گرما و کمبود رطوبت، عوامل خاصی هستند که می توانند به موهای شما آسیب برسانند و موها را از بین ببرند. به همین خاطر است که شما دلار ها را صرف می کنید تا آنها را براق و سالم نگاه دارید. مو در سرانجامی ساقه مو آسیب پذیر هستند، زیرا به دلیل کم آبی بدن به احتمال زیاد خشک می شوند. هنگامی که موهایتان می ریزد، روغن از پوست سر به ساقه موی توزیع می گردد. اما، زمانی که قلم مو خود را به سرانجام رساند، هیچ روغنی برای پوشش آنها وجود ندارد. وقتی روغن به میزان کافی به موها نرسد موها خشک و شنماینده می شوند و سرانجامی موها دچار موخوره می گردد. این زمانی است که پیرایش به تصویر می آید این به شما یاری می نماید تا موهای آسیب دیده را از بین ببرید و موها را در شرایط خوبی نگه دارید.

سپس، چگونه می توان رشد مو را افزایش داد؟

اگر موهای شما به شدت آسیب دیده باشد به طوری که تا وسط موها دچار موخوره شده باشند. به همین خاطر توصیه می گردد که از پیرایش برای خلاص شدن از موخوره و جلوگیری از آنها استفاده گردد. امیدوارم خانم های دوست داشتنی بدانند که پیرایش تنها راه برای از بین بردن موخوره است. شما بعلاوه باید به طور منظم روغن مو خود را با روغن کرچک، روغن جوجوبا، روغن هویج یا روغن زیتون برای بازگرداندن رطوبت و جلوگیری از خشک شدن ناشی از مواد مضر در محیط زیست ترکیب کنید. اگر شما واقعا می خواهید موهای بلند را سریع تر رشد دهید، شما می توانید رژیم غذایی خود را با ویتامین E، روی، اسید فولیک و مکمل های بیوتین غنی کنید. بعلاوه یک رژیم سالم داشته باشید و میزان زیادی آب بنوشید. ویتامین A، B یا C را هم نادیده نگیرید. گیاهان خاصی برای رشد مو وجود دارد که به شما یاری می نماید تا سلامتی موهایتان را حفظ کنید. بعلاوه باید پروتئین به میزان کافی مصرف کنید. زیرا این باعث رشد سریع موهای شما می گردد و بعلاوه موهای شاداب را به شما می دهد. با نوک انگشتان خود موهایتان را به آرامی ماساژ دهید، تا گردش خون را به سر پوست تان تحریک کند و بعلاوه یک عامل مثبت برای رشد سریع موها است. به یاد داشته باشید موهای خود را در فواصل مناسب بشویید تا فولیکول های مو را تمیز کنید و موها را رشد دهید.

به راستی، من معتقدم که کل این اسطوره آغاز شده است تا موهایمان را کوتاه کنیم و از موخوره خلاص شویم تا ظاهر سالم را برای مو فراهم کنیم. شما چه انتخاب می کنید موهای طولانی، آسیب دیده و خشک یا موهای کوتاه، صاف، براق و سالم؟ اگر میخواهید دومی را انتخاب کنید، بهتر است هر 3 تا 4 ماه یک بار موهای خود را اصلاح کنید.

منبع: راسخون
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1379

به "آیا اصلاح موهای شما واقعا باعث رشد آن می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اصلاح موهای شما واقعا باعث رشد آن می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید