این کالاها را از داروخانه نخرید؛ به صرفه نیست

به گزارش مجله خزرکوه، داروخانه ها دیگر فقط دارو نمی فروشند؛ بلکه از دستمال توالت گرفته تا انواع مکمل های خوراکی را به محصولات خود اضافه نموده اند. اعتمادی که ما به داروخانه ها داریم باعث شده است که حتی برای کالاهایی که به راحتی می توانیم از فروشگاه سر خیابانمان خرید کنیم هم به داروخانه مراجعه می کنیم. در بسیاری از این موارد ما حتی بدون نگاه کردن به کیفیت و تاریخ انقضای محصول، پول را پرداخت می کنیم و به خانه برمی گردیم. این کار اصلا درستی نیست؛ اما موضوع اصلی خبرنگاران زندگی در این مطلب، گران بودن کالاهای داروخانه ها است. می توانیم همان کالاها را در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها ارزان تر بخریم.

این کالاها را از داروخانه نخرید؛ به صرفه نیست

پوشک بچه

پوشک بچه بیشترین خرید، برای خانواده هایی است که بچه ها زیر 3 سال دارند. برای خانواده ها علاوه بر کیفیت کالا، قیمت آن خیلی مهم است؛ به همین علت نباید این محصول را از داروخانه تهیه کنید. پاکت یور دالر(Pocket Your Dollar)، در سال 2018 تحقیقاتی را بر قیمت های مختلف پوشک بچه در فروشگاه های آمازون، تارگت، کاستکو و دیاپرز.کام، انجام داد و نتیجه این تحقیقات به این صورت بود که پوشک کودکتان را از هر جایی بخرید به جز داروخانه ها.

دستمال کاغذی توالت

بر اساس تحقیقاتی که موسسه خانه داری خوب (Good Housekeeping Institute) انجام داده است، دستمال توالت های کاغذی در داروخانه ها با قیمت های باورنکردنی ای به فروش می رسند؛ اما همان کیفیت در جاهای دیگر مانند فروشگاه های بهداشتی، قیمت های معقول تری دارند.

وسایل طبی

انواع وسایل های طبی مانند جایگاه ها و انواع بالشت ها را می توانید در مغازه های وسایل طبی فروشی غیر از داروخانه ها با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید. یکی از جاهایی که شاید برای همه ما برای این موارد شناخته شده باشد سه راه جمهوری باشد. بهتر است قبل از خریدن لوازم طبی از داروخانه ها سری به آنجا بزنید.

قرص های ویتامین و مکمل

شاید همه ما در نقطه ای از زندگی مان با گوگل سرچ به این نتیجه رسیده ایم که کمبود ویتامین داریم؛ اما وقتش است که باور کنیم رفتن به داروخانه و خریدن انواع قرص و شربت ویتامین به پیشنهاد تکنیسین داروخانه کار درستی نیست. اگر بدن شما در جذب ویتامین مشکل دارد راحت ترین کار، ورزش کردن است. اگر نه، یک سر به میوه فروشی بزنید و ویتامین های طبیعی را با قیمت پایین تر تهیه کنید. مگر اینکه توصیه پزشک باشد.

لوازم آرایشی

لوازم آرایشی را از فروشگاه ها و مغازه های مخصوص آن بخرید. بیشتر ما به این خاطر از داروخانه ها لوازم آرایشی می خریم چون که اطمینان بیشتری برای اصل بودن محصول و نگذشتن تاریخ انقضای آن داریم؛ اما این تفکر، اصلا درست نیست. اجناسی را که از داروخانه تهیه می کنید هم باید چک کنید. کمااینکه شاید گاهی اوقات چند برابر قیمت واقعی را پرداخت کنید ولی دست آخر همان کالایی را می خرید که می توانستید از فروشگاه های آرایشی و بهداشتی ارزان تر بخرید.

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 899

به "این کالاها را از داروخانه نخرید؛ به صرفه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کالاها را از داروخانه نخرید؛ به صرفه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید