بهترین شربت ها برای روزه داران تشنه

به گزارش مجله خزرکوه، ضعف، گرسنگی و تشنگی سه چالشی است که روزه داران با آن روبرو می شوند. در این مطلب به تشنگی شدید در میان روزه داران و راهکارهای مقابله با آن می پردازیم.

بهترین شربت ها برای روزه داران تشنه

به گزارش مجله خزرکوه ، تشنگی شدید روزه داران را چگونه می توان کنترل کرد؟ یک متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار سلامت مجله خزرکوه نوشیدن بعضی از شربت های مفید را بین فاصله افطاری تا سحر به روزه داران جهت برطرف تشنگی در طول روز توصیه می نماید.

شربت آبلیمو

آزاده قاسمی متخصص ارشد تغذیه بیان کرد: شربت آبلیمو نخستین شربتی است که توصیه می کنم. این شربت باعث ترشح بزاق می گردد و در نتیجه احساس تشنگی کمتری به یک روزه دار وارد می گردد. شربت آبلیمو بسیار گواراست و محبوبیت زیادی هم دارد

شربت سکنجنبین خیار

قاسمی گفت: شربت سکنجبین خیار نیز از دیگر شربت های مفیدی است که میزان تشنگی را در افراد روزه دار پایین می آورد. این نوشیدنی متشکل از لیموترش، عرق نعناع، خیار رنده شده است. برای شیرین کردن آن کمی سکنجبین هم اضافه می گردد. البته باید توجه داشت که به همه شربت ها نباید شکر زیادی اضافه نمود تا خاصیت خوب آن از بین برود.

شربت خاکشیر

این متخصص تغذیه تاکید نمود: شربت خاکشیر یکی از بهترین شربت ها برای رف تشنگی و گرمازدگی به شمار می رود به این دلیل که دانه های آن آب را جذب می نماید. زمانی که این شربت را می نوشید در طول روز این دانه ها در بدن باز شده، آب را آزاد می نماید و به این ترتیب به بدن آبرسانی انجام می دهد.

دم نموده نعناع

وی اضافه نمود: شربت دیگری که درست کردن آن راحت و توصیه اش می کنم دم نموده نعناع است. دم نموده برگ نعناع و مخلوط آن با عسل تشنگی را از بین می برد. نوشیدنی بسیار خوبی برای هر دو وعده سحری و افطاری است و در طول روز نیز باعث می گردد روزه دار بابت تشنگی اذیت نگردد.

شربت تخم شربتی گلاب و عسل

قاسمی بیان داشت: شربت دیگری که بسیار آن را توصیه می کنم تخم شربتی گلاب و عسل است. این شربت خاصیت های فراوانی دارد اما در توصیف آن همین بس که به بدن آبرسانی انجام می دهد و باعث کاهش تشنگی می گردد. برای تهیه آن تخم شربتی ها باید چند دقیقه در آب خیس بخورند. آب لیموی تازه و عرق بهارنارنج و بیدمشک و عسل هم باید به آن اضافه گردد تا شربت خوشمزه ای به وجود بیاید.

مخلوط کاسنی با گلاب

وی یادآور شد: کاسنی نیز از دیگر نوشیدنی های گوارا و خوب به شمار می رود. کاسنی خاصیت خوبی که دارد این است که خنک نماینده به شمار می رود. کاسنی را باید باکمی گلاب مخلوط کرد و نوشید.

این متخصص تغذیه در پایان گفت: برطرف تشنگی در ماه رمضان از سوی روزه داران با روش های مختلفی امکان پذیر است. اما پیش از فکر کردن به انواع شربت باید این را در نظر داشت که روزه دار ابتدا باید از خوردن چیزهای چرب و شیرین و شوری که تشنگی را تشدید می نمایند خودداری کند تا بتواند روزه پرنشاطی را پشت سر بگذارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 581

به "بهترین شربت ها برای روزه داران تشنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شربت ها برای روزه داران تشنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید