بی احترامی به ایران در حضور امیرعبداللهیان؟ ، جنجال سازی برای وزیر خارجه در آمریکا!

به گزارش مجله خزرکوه، بعضی مدعی شدند که پرچم ایران در پشت سر امیرعبدالهیان در ملاقات با رییس مجمع عمومی سازمان ملل برعکس نصب شده است.

بی احترامی به ایران در حضور امیرعبداللهیان؟ ، جنجال سازی برای وزیر خارجه در آمریکا!

به گزارش خبرنگاران، پس از انتشار تصویری از دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران با چابا کروشی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، بعضی با اشاره به پرچم پشت سر وی مدعی شدند که پرچم ایران برعکس نصب شده است!

در واقع پس از انتشار تصویری از دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران با چابا کروشی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، بعضی از وجود پرچم کشور دیگری به جای پرچم ایران در این دیدار اظهار تعجب کردند.

این در حالی است که پرچم در تصویر پرچم مجارستان، یعنی پرچم کشور چابا کروشی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل است.

این ابهام در گذشته بارها پاسخ داده شده و بر اساس پروتکل های رسمی سازمان ملل، در دیدارهای رئیس مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات کشورها، از پرچم کشوری که ملیت رئیس مجمع عمومی را نمایندگی می نماید، استفاده می گردد.

بر همین اساس، با توجه به اینکه چابا کروشی رئیس فعلی مجمع عمومی سازمان ملل اهل مجارستان است، از پرچم این کشور در این دیدار استفاده شده است.

روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام داشت: همانگونه که در تصاویر دیدار دیگر وزرای امور خارجه و مقامات سایر کشورها با چابا کروشی رئیس نشست هفتاد و هفتم مجمع عمومی مشاهده می گردد، علاوه بر پرچم سازمان ملل متحد، پرچم کشور مجارستان با توجه به ملیت رئیس این دوره مجمع عمومی در محل دیدار قرار داده شده که به لحاظ پروتکل های مربوطه امری رایج و معمول می باشد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه ای با توجه به بعضی برداشت های رسانه ای مطرح شده در مورد پرچم مربوط به دیدار دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با چابا کروشی رئیس نشست هفتاد و هفتم مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام داشت: همانگونه که در تصاویر دیدار دیگر وزرای امور خارجه و مقامات سایر کشورها با چابا کروشی رئیس نشست هفتاد و هفتم مجمع عمومی مشاهده می گردد، علاوه بر پرچم سازمان ملل متحد، پرچم کشور مجارستان با توجه به ملیت رئیس این دوره مجمع عمومی در محل دیدار قرار داده شده که به لحاظ پروتکل های مربوطه امری رایج و معمول می باشد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه به همراه این اطلاعیه تصاویر دیدار بعضی وزرای امور خارجه کشورها با رئیس مجمع عمومی 77 سازمان ملل را نیز منتشر ساخته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1691

به "بی احترامی به ایران در حضور امیرعبداللهیان؟ ، جنجال سازی برای وزیر خارجه در آمریکا!" امتیاز دهید

1 کاربر به "بی احترامی به ایران در حضور امیرعبداللهیان؟ ، جنجال سازی برای وزیر خارجه در آمریکا!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی احترامی به ایران در حضور امیرعبداللهیان؟ ، جنجال سازی برای وزیر خارجه در آمریکا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید