رئیسی: ایران هیچگونه جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت حل مسائل منطقه ای از طریق کشورهای منطقه شرح داد: دخالت بیگانگان فقط مسائل را پیچیده تر می کند و جمهوری اسلامی ایران با حمایت از مذاکرات صلح بین ارمنستان و آذربایجان، امیدوار است این مذاکرات باعث استقرار و تقویت صلح، امنیت و آرامش هر چه بیشتر در منطقه شود.

رئیسی: ایران هیچگونه جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد

به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز دوشنبه در دیدار آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان، با تأکید بر ضرورت حل مسائل منطقه ای از طریق کشورهای منطقه شرح داد: دخالت بیگانگان فقط مسائل را پیچیده تر می کند و جمهوری اسلامی ایران با حمایت از مذاکرات صلح بین ارمنستان و آذربایجان، امیدوار است این مذاکرات باعث استقرار و تقویت صلح، امنیت و آرامش هر چه بیشتر در منطقه شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تغییر ژئوپلتیک و جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد، گفت: ایران از حق حاکمیت و تمامیت ارضی تمام کشورهای منطقه حمایت می کند.

رئیسی بر اهمیت ارتقای هر چه بیشتر سطح روابط دو کشور نیز تأکید و شرح داد: جمهوری اسلامی ایران مانعی پیش روی توسعه روابط با ارمنستان نمی بیند.

در این دیدار، آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان نیز ضمن قدردانی از مواضع ایران در قبال تحولات منطقه قفقاز، گفت: ارمنستان هیچگاه سکوی اقدامات ضدایرانی نخواهد شد و همواره بر توسعه امنیت و آرامش منطقه ای تأکید دارد.

وزیر امور خارجه ارمنستان روابط با جمهوری اسلامی ایران را برای کشورش بسیار پراهمیت دانست و بر افزایش مراودات دیپلماتیک میان دو کشور و تقویت و تعمیق روابط فیمابین تاکید کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1819

به "رئیسی: ایران هیچگونه جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد" امتیاز دهید

2 کاربر به "رئیسی: ایران هیچگونه جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: ایران هیچگونه جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید