رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می شود

به گزارش مجله خزرکوه، مقام های آمریکایی و سوئیسی گفته اند کانال سوئیس برای مبادلات کالا های بشردوستانه با ایران ظرف چند ماه آینده فعال می شود.

رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می شود

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه سیاسی مجله خزرکوه، یک رسانه انگلیسی به نقل از مقام های آمریکایی و سوئیسی مدعی شده کانال سوئیس برای تسهیل مبادلات غذا و دارو با ایران ممکن است ظرف چند ماه آینده فعال شود.

دولت آمریکا ادعا می کند غذا، دارو و سایر کالا های انسان محبت آمیز مشمول تحریم های اعمال شده علیه ایران نیستند. با این حال، تحریم های بانکی آمریکا موجب شده شرکت ها تمایلی به انجام مراودات با ایران حتی در زمینه کالا های انسان محبت آمیز نداشته باشند.

پاسکال باریسل از مقام های دولت سوئیس و ادوارد مک مولن، سفیر سوئیس در آمریکا مصاحبه هایی جداگانه با رویترز در خصوص همین موضوع انجام دادند.

باریسل گفت: وظیفه ما این است که برای مردم ایران غذا و کالا های پزشکی فراهم کنیم. بنابراین، ما سرسختانه برای ایجاد این کانال بشرمحبت آمیز تلاش می کنیم.

وی افزود: در نهایت این مسئله به تمایل شرکت ها و بانک ها برای مشارکت بستگی دارد. اخیراً پیشرفت هایی کرده ایم.

او در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید این ساز و کار در نیمه اول 2020 اجرایی می شود گفت: امیدوارم اینطور بشود، ولی پیش بینی آن سخت است، چون دست ما نیست.

مک مولن هم گفت: خوشبختانه فکر می کنم ما در حال حاضر در مقطعی هستیم که با سوئیس در خصوص جزئیات نهایی همکاری می کنیم.

پیش از این رسانه های سوئیس گزارش داده بودند دولت این کشور از آمریکا درخواست کرده تا در اقدامی جهت کاهش تنش با ایران، امکان ارسال کالا های بشرمحبت آمیز به ایران میسر شود.

به نوشته وبگاه سوئیس اینفو ایگنازیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس از آمریکا خواسته تا شرایط برای ارسال کالا های بشرمحبت آمیز به ایران تسهیل شود.

سوئیس حدود 40 سال است حافظ منافع آمریکا در ایران است.

دولت آمریکا هدف از تمدید نکردن معافیت از تحریم های نفتی را ادامه سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران و به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام کرده و مقام های جمهوری اسلامی ایران نیز تأکید کرده اند آمریکا پیروز نخواهد شد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

واشنگتن می گوید هدف از این سیاست حصول توافق جدید با ایران است که در آن به همه مسائل مورد اختلاف دو کشور پرداخته می شود. جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تأکید بر بی نتیجه بودن گفتگو با آمریکا، اعلام کرده تصمیم به مذاکره با آمریکا ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 157

به "رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید