سکته مغزی در کرونایی ها احتمال مرگ را 3 برابر بیشتر می کند

به گزارش مجله خزرکوه، محققان دریافتند کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده و سپس سکته مغزی کرده اند تقریباً سه برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته مغزی کرده اند جان می بازند.

سکته مغزی در کرونایی ها احتمال مرگ را 3 برابر بیشتر می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مطالعه نشان می دهد احتمال مرگ و میر بیماران سکته مغزی خونریزی دهنده مبتلا به کووید 19 سه برابر بیماران غیر کرونایی است.

محققان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را که در سال 2020 دچار سکته مغزی خونریزی دهنده بوده اند را با بیمارانی که در سال 2019 دچار سکته مغزی خونریزی دهنده شده اند اما مبتلا به ویروس نبوده اند مقایسه کردند.

در این مطالعه، تیم تحقیقاتی از دانشگاه یوتا داده های 568 بیمارستان در ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کرد. آنها گروه کنترل متشکل از بیش از 23300 بیمار بدون کووید 19 را که دچار سکته مغزی خونریزی دهنده شده بودند را با 771 بیمار کرونایی که سکته مغزی خونریزی دهنده داشتند مقایسه کردند.

داده های به دست آمده از این مطالعه نشان می دهد، بیماران ویروسی کرونا که دچار سکته مغزی شده اند، 2.5 تا 2.8 برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته کرده اند، احتمال مرگ دارند؛ همچنین بیماران مبتلا به ویروس در مقایسه با بیمارانی که دچار کرونا نشده اند، زمان بیشتری را در ICU و در بیمارستان سپری کردند.

محققان دریافتند کسانی که به ویروس مبتلا شده اند و سپس سکته مغزی کرده اند تقریباً سه برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته مغزی کرده اند جان می بازند.

بعلاوه، بیماران کووید 19 که از سکته مغزی جان سالم به در بردند، مدت اقامت بیشتری در بیمارستان داشتند و عوارض پزشکی بیشتری نسبت به بیماران بدون هر دو بیماری داشتند.

آدام دو هاون، نویسنده ارشد این پژوهش از دانشگاه یوتا می گوید: این یکی از اولین مطالعاتی است که نشان می دهد، در بیماران مبتلا به سکته مغزی خونریزی دهنده که مبتلا به کرونا هستند، خطر مرگ در بیمارستان به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1144

به "سکته مغزی در کرونایی ها احتمال مرگ را 3 برابر بیشتر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکته مغزی در کرونایی ها احتمال مرگ را 3 برابر بیشتر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید