مسکو: خروج روسیه از پیمان آسمان باز ارسال علامتی برای دولت بایدن نیست

به گزارش مجله خزرکوه، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تأکید بر آمادگی مسکو برای مذاکرات متقابلاً محترمانه با دولت آینده آمریکا، گفت: خروج روسیه از پیمان آسمان باز یک اقدام نمایشی و ارسال علامت برای جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده نیست.

مسکو: خروج روسیه از پیمان آسمان باز ارسال علامتی برای دولت بایدن نیست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که مقامات مسکو آماده انجام گفت وگوهای متقابلاً محترمانه با دولت جدید ایالات متحده هستند، ولی انتظار بهبود چشمگیر روابط دو کشور را ندارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

زاخارووا در مصاحبه ای اختصاصی با یک برنامه سیاسی از شبکه اول تلویزیون روسیه در تفسیر دورنمای روابط آینده روسیه و آمریکا، پس از به قدرت رسیدن جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده گفت: ما بهبود قابل توجه روابط دوجانبه را پیش بینی نمی کنیم، برای اینکه مقامات آمریکایی دیدگاه خود درباره روسیه را تغییر نداده اند. ولی ما برای عادی سازی روابط و برقراری گفتگوهایی همراه با احترام متقابل آمادگی داریم.

این دیپلمات بلندپایه روس با تأکید بر اینکه حوادث اخیر در ایالات متحده، فرسودگی و بحران عمیق سیستم سیاسی آمریکا را نشان داد، ادامه داد: هر چهار سال، یا هر هشت سال یکبار، شاهد تغییر خط مشی کلی در بعضی مسائل مهم هستیم، ولی این دقیقاً طرف آمریکایی بود که به سمت سیاست اعمال تحریم های غیرقانونی بعنوان ابزاری برای راهنمایی سایر کشورهای دنیا روی آورد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سئوال دیگری تأکید کرد که خروج روسیه از پیمان آسمان باز یک اقدام نمایشی و ارسال علامت برای دولت جدید جو بایدن نیست. وی گفت: من بسیار تعجب کردم، وقتی یکی از سردبیران رسانه های گروهی لیبرال ما، خروج روسیه از این توافقنامه را یک نمایش و ارسال علامتی برای دولت آینده آمریکا تفسیر کرد. چنین تجزیه و تحلیلی نه جدی و نه درست است. این اقدام روسیه، همانطور که اعلام شده، صرفاً در پاسخ به خروج آمریکا از پیمان آسمان باز است که قابل اعتماد بودن توافقات در چارچوب آن را بشدت زیر سئوال برده است.

ماریا زاخارووا در پاسخ به این سئوال که آیا زمان آن نرسیده به نقض آزادی بیان در ایالات متحده اعتراض گردد، شرح داد، روسیه در حال آماده کردن برای اعتراض به نقض آزادی بیان در آمریکاست. به گفته وی، اوضاع بوجود آمده در این کشور، پس از انتخابات ریاست جمهوری، باعث به وجود آمدن اتفاق نظرات مشابهی در ارزیابی ها در عرصه اطلاعات دنیای در این رابطه شد.

این دیپلمات اضافه نمود: شرایط مبارزات انتخاباتی در آمریکا، دقیقاً منعکس کننده تمام مسائل در دنیا غرب بود و نه رویارویی روسیه و غرب، یا سیاست ضدروسی که آنها در پیش گرفته اند. و اجرای این سیاست، تنها برای پنهان کردن عمق بحران سیاسی در این کشورهاست.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین خاطرنشان کرد که این کشور آمادگی دارد تا بر اساس قوانین موجود، با تمامی کشورهایی که نیازمند هستند، در زمینه تأمین واکسن علیه ویروس کرونا، گفت وگو و همکاری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 996

به "مسکو: خروج روسیه از پیمان آسمان باز ارسال علامتی برای دولت بایدن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: خروج روسیه از پیمان آسمان باز ارسال علامتی برای دولت بایدن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید