منطقی: دلالان بازار خودرو باید مالیات دهند

به گزارش مجله خزرکوه، معاون وزیر صمت گفت: با یاری مجلس در پی این هستیم که اگر شخصی خودرو را 160 میلیون تومان خرید و 300 میلیون تومان فروخت باید مالیات بپردازد.

منطقی: دلالان بازار خودرو باید مالیات دهند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، منوچهر منطقی امروز در نشستی خبری به اعلام جزئیات نحوه خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو پرداخت و گفت: در مدل قبلی فروش خودرو، تعداد محدودی خودرو هر 10 الی 15 روز یک بار به فروش گذاشته می شد، اما در مدل نو در یک دوره 3 ماهه به عنوان نمونه 6 بار قرعه کشی خودرو انجام می گردد و در هر دوره 200 تا 300 هزار خودرو فروخته می گردد به نحوی که هر فرد یک خودرو ثبت نام می نماید؛ بنابراین تعداد زیادی از افراد می توانند ثبت نام نمایند.

وی اضافه نمود: در شرکت های خصوصی انتقاداتی مطرح است که چرا آن ها هم باید در این سامانه خودرو بفروشند باید بگویم قبلاًبعضی فراورینمایندگان با تأمین قطعات هزار خودرو، 3 هزار نفر را ثبت نام می کردند که مشکل زا شده بود در این سامانه دیگر این مشکل را نداریم.

معاون وزیر صمت با اعلام اینکه در این روش فروش احتمال تعهدات خودروسازان در تحویل به موقع محصولات بسیار بالا است، گفت: در بعضی از موارد فراورینمایندگان انبوه نیز عرضه قطره چکانی داشتند که از این به بعد باید تمام ظرفیت را بفروشند. به عنوان نمونه اگر خودروساز می گوید 200 هزار خودرو می خواهد بفروشد راستی آزمایی صورت گرفته و رقم قطعی را مثلاً 100 هزار خودرو برای قرعه کشی می گذاریم و در ادامه جهت نیز دوباره آنالیز نموده و 100 هزار خودروی دیگر را برای فروش می گذاریم. به این ترتیب برای تحویل خودرو دیگر مسئله ای نخواهد بود و تحویل به موقع انجام می گردد.

وی توضیح داد: وزارت صمت صرفاً اطلاعات را جمع و صحت سنجی می نماید و مابقی کار ها به وسیله خود خودروساز انجام می گردد. وزارت صمت فقط نظارت می نماید و با توجه به اینکه اطلاعات زیادی جمع می کنیم می توانیم به صورت هدفمند عمل کنیم و 50 درصد ظرفیت فروش را به جوان تر ها تخصیص دهیم و با شناسایی کاربر های واقعی تخصیص را هدفمندتر انجام دهیم.

دلالان بازار خودرو باید مالیات دهند

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت با اعلام اینکه تا به امروز فراوری بر مشتری غلبه داشته، اما از امروز و با ورود سازمان حمایت به بحث فروش خودرو، مشتری بر فراوری غلبه خواهد داشت، در خصوص دلال بازی ها نیز گفت: با یاری مجلس در پی این هستیم که اگر شخصی خودرو را 160 میلیون تومان خرید و 300 میلیون تومان فروخت باید مالیات بپردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1627

به "منطقی: دلالان بازار خودرو باید مالیات دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقی: دلالان بازار خودرو باید مالیات دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید