نشست وزیران خارجه کشورهای عضو برجام امروز برگزار می گردد

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران، اتحادیه اروپا امروز ساعت 11:30 به وقت تهران، میزبان نشست مجازی وزیران خارجه کشورهای حاضر در برجام است.

نشست وزیران خارجه کشورهای عضو برجام امروز برگزار می گردد

خبرگزاری آلمان، ضمن اعلام خبر نشست مجازی امروز (دوشنبه) وزیران امور خارجه کشورهای باقی مانده در برجام، محور اصلی این نشست را کوشش برای حفظ این توافق بیان کرد.

هفته گذشته رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی در مصاحبه با رویترز مدعی شد موارد تخطی از برجام خیلی بیشتر از آن است که بتوان به راحتی به آن بازگشت.

وی در ادامه این ادعا اضافه نمود: نمی توانم باور کنم که خیلی راحت از بازگشت به خانه اول حرف می زنند چرا که خانه اول دیگر وجود ندارد.

اما در پاسخ به این اظهارات، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، در صفحه توئیتر خود نوشت: همانگونه که قبلاً هم گفتم، تنها نقش آژانس، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز رسانی واقعی در این خصوص است. ارائه هرگونه ارزیابی در خصوص اینکه این تعهدات چگونه اجرا می شوند (به عنوان مثال، اشاره به عباراتی مانند نقض)، قطعاً فراتر از مأموریت محوله به آژانس بوده و باید از آن اجتناب گردد.

وی توضیح داد: آژانس نقش و سهم خود را به هنگام مذاکرات برجام ایفا کرد. تعهدات اعضا و وظایف آژانس به طور ظریف و دقیقی مکتوب شده و مورد توافق نهاده شد و هر طرفی می داند که برای اجرای توافق چه کاری باید انجام دهد.

سفیر کشورمان با تاکید بر اینکه برجام مورد مذاکره مجدد قرار نمی گیرد اعلام نمود: در صورت احیای آن، ضرورتی برای یک سند، توافق یا تفاهم جدید در رابطه با نقش آژانس نیز وجود ندارد. نیازی نیست که شرایط را پیچیده تر کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 952

به "نشست وزیران خارجه کشورهای عضو برجام امروز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست وزیران خارجه کشورهای عضو برجام امروز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید