نماینده آمریکا در امور ایران در حال شروع طراحی نقشه ای برای احیای برجام

به گزارش مجله خزرکوه، خبرگزاری خبرنگاران- فارین پالیسی در گزارشی مدعی شد که رئیس هیات مذاکره کننده آمریکا در وین می خواهد پیشنهاد برطرف بعضی از تحریم ها را در ازای بازگشت ایران به توافق هسته ای مطرح کند.

نماینده آمریکا در امور ایران در حال شروع طراحی نقشه ای برای احیای برجام

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ دیجیتال کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از فارین پالیسی، رابرت اقتصادی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رئیس هیات مذاکره کننده واشنگتن در وین در حال شروع طراحی نقشه ای برای احیای برجام می باشد.

به گفته منابع نزدیک به مذاکره کنندگان اروپایی و آمریکایی راب اقتصادی میخواهد پیشنهاد برطرف تحریم ها را به ایران ارائه دهد؛ آنقدری که ایران حاضر باشد به توافق بازگردد اما نه آنقدری که بایدن را هدف تندروهای آمریکایی از جمله بعضی از اعضای حزب دموکرات که مخالف هرگونه اجماعی با ایران هستند، قرار دهد.

علی واعظ از گروه بین المللی بحران در این خصوص اظهار کرد: تا به امروز درخصوص تحریم بخصوصی صحبت نشده است و تنها راه های جامع کسب اعتماد مطرح شده اند. کاری که آن ها در این هفته انجام می دهند، نهایی سازی فهرستی از اقدامات است که دو طرف باید برای بازگشت به پایبندی به برجام انجام دهند.

در پی نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم و مسائل هسته ای، ادامه یابد.

نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

سید عباس عراقچی، رییس تیم مذاکره کننده ایرانی در وین نیز پس از برگزاری نشست روز پنجشنبه گفت که شرکت کنندگان در جلسه روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام تبادل نظرات بسیار سختی داشتند، اما همه آنها توافق کردند که پیش فرایند. اگرچه هنوز اختلافاتی داریم، اما این منافع مشترک را داریم که باید به جلو حرکت کنیم و باید این فرایند را تسریع کنیم تا در اسرع وقت به نتیجه برسیم.

وی گفت: آنها باید همه تحریم ها را بردارند و ما به لیست تحریم ها احتیاج داریم و این باید کار ما در این دور از بحث باشد، زیرا بدون لیست (تحریم ها) من فکر نمی کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.

به گفته عراقچی، تهران همچنین آماده است لیستی مشابه درباره اقدامات هسته ای که باید اتخاذ گردد، تهیه کند.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین بر ضرورت تهیه لیستی از تحریم ها توسط ایالات متحده تأکید کرد و گفت: بدون آن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

وی گفت: من نمی توانم بگویم که خوش بین هستم، اما فکر می کنم که در راستا خوبی قرار داریم، اگرچه تأثیرات منفی تحولات روزهای گذشته را داشتیم و باید به نوعی آن را مدیریت کنیم.

عراقچی گفت که لیست تحریم ها باید شامل اشخاص ثالثی باشد که به دلیل همکاری با ایران تحریم شده اند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1125

به "نماینده آمریکا در امور ایران در حال شروع طراحی نقشه ای برای احیای برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده آمریکا در امور ایران در حال شروع طراحی نقشه ای برای احیای برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید