آمریکا: امتیاز یا طرح های یکجانبه ای به ایران نمی دهیم

به گزارش مجله خزرکوه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه در کنفرانس خبری گفت که این کشور هیچ امتیازی به ایران پیش از اطمینان یافتن از پایبندی کامل تهران به برجام نخواهد داد.

آمریکا: امتیاز یا طرح های یکجانبه ای به ایران نمی دهیم

به گزارش فارس، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه (به وقت تهران) گفت وگوهای وین را عملی و سیستماتیک توصیف کرد.

وی که در کنفرانس خبری روزانه کاخ سفید صحبت می کرد، گفت: این گفت وگوها مثبت بود و پیشرفت هایی وجود داشته اما همچنان جهت طولانی پیش روی ماست.ما از ایجاد گروه کاری سوم در کمیسیون مشترک برجام استقبال می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: آمریکا و ایران هدف مشترکی در بازگشت به پایبندی کامل به توافق هسته ای دارند.

وی ادامه داد: آمریکا هیچ امتیازهایی به ایران پیش از اطمینان یافتن از پایبندی کامل تهران به برجام نخواهد داد.

نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز در گرندهتل وین برگزار گردید، ساعاتی پیش انتها یافت و قرار شد گفت وگوها در هفته آینده ادامه یابد. در این نشست، روسای هیات های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط گفت وگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفت وگوها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و جهتی که باید طی گردد، فرایند کنونی گفت وگوها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که فرایند گفت و گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت و گوها را متوقف خواهد نمود.

در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفت وگو در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد گردد. هیأت ها پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت و گوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1232

به "آمریکا: امتیاز یا طرح های یکجانبه ای به ایران نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: امتیاز یا طرح های یکجانبه ای به ایران نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید