نیرنگ مافیا برای کوچک کردن سفره مردم:کشتی ها روی دریا بمانند تا قیمت ها بالا برود

به گزارش مجله خزرکوه، خبرنگاران-مردم در گذشته می گفتند که ما برای برطرف گرسنگی حداقل نان و ماست می خوریم؛ اما امروز محرومان همین نون و ماست را نیز نمی توانند بخورند؛ روز گذشته پیامی را می خواندم که می گفت، قیمت پیاز شده قیمت تخم مرغ، قیمت تخم مرغ شده قیمت گوشت، قیمت گوشت شده قیمت یک گوشی و قیمت یک گوشی شده قیمت خودرو.

نیرنگ مافیا برای کوچک کردن سفره مردم:کشتی ها روی دریا بمانند تا قیمت ها بالا برود

موسوی لارگانی در ادامه مصاحبه با خانه ملت اضافه نمود:

نیرنگ مافیای واردات در گرانی کالاهای اساسی؛ کشتی ها روی دریا بمانند تا قیمت ها بالا برود

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: مافیای واردات در چند ماه اخیر، قیمت نهاده های دامی و کشاورزی را با نیرنگ های خاص و برنامه ریزی افزایش داده اند. مافیا برای گران کردن نهاده ها دستور می دهند که کشتی ها در راستا روی دریا متوقف شده و در اسکله ها پهلوگیری نکنند تا فرایند تأمین و توزیع نهاده در داخل دچار مشکل گردد.

سیدناصر موسوی لارگانی با انتقاد از افزایش روز افزون قیمت کالاهای اساسی در کشور، گفت: در شرایط کنونی فرایند افزایش قیمت ها و تورم سرسام آور است و این مسئله موجب شده که سفره مردم روز به روز کوچک تر گردد. متأسفانه معین نیست که این افزایش قیمت ها و گرانی ها تا کجا ادامه خواهد داشت.

قیمت هر کیلو ماست سه هزار تومان افزایش یافته استنماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ماه های پیش بعضی مسئولان و مدیران دلیل افزایش قیمت ها را عدم انتخاب وزیر صمت اعلام می کردند، حال همان افراد باید پاسخ بدهند که با وجود انتخاب وزیر در یک ماه اخیر، چرا گرانی ها ادامه داشته است. در شرایط فعلی شاهدیم که قیمت هر کیلو ماست سه هزار تومان افزایش یافته است.

نیرنگ مافیای واردات در گرانی کالاهای اساسی؛ کشتی ها روی دریا بمانند تا قیمت ها بالا برود

وی گفت: متأسفانه مافیای واردات در چند ماه اخیر، قیمت نهاده های دامی و کشاورزی را با نیرنگ های خاص و برنامه ریزی افزایش داده اند و این مسئله در قیمت نهایی فرآورده های لبنی نیز اثر گذاشته است. مافیا برای گران کردن نهاده ها دستور می دهند که کشتی ها در راستا متوقف شده و در اسکله ها پهلوگیری نکنند تا فرایند تأمین و توزیع نهاده در داخل دچار مشکل گردد.

امروز محرومان نون و ماست هم نمی توانند بخورند

موسوی لارگانی ادامه داد: مردم در گذشته می گفتند که ما برای برطرف گرسنگی حداقل نان و ماست می خوریم؛ اما امروز محرومان همین نون و ماست را نیز نمی توانند بخورند؛ روز گذشته پیامی را می خواندم که می گفت، قیمت پیاز شده قیمت تخم مرغ، قیمت تخم مرغ شده قیمت گوشت، قیمت گوشت شده قیمت یک گوشی و قیمت یک گوشی شده قیمت خودرو.

دولت باید پاسخ بدهد که چرا بر بازارهای معیشتی مردم نظارت نمی نماید

وی گفت: دولت باید پاسخ بدهد که چرا بر بازارهای معیشتی مردم نظارت نمی نماید، مردم واقعا تحت فشار مالی هستند و دولت اقدامی برای برطرف این مسائل نمی نماید که مایه تأسف است، از طرفی دولت نه تنها کوشش نکرده بلکه با کوشش مجلس برای تدوین و تصویب طرح تأمین کالاهای اساسی نیز مخالفت می نماید که این مسئله جای تأسف دارد./

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 847

به "نیرنگ مافیا برای کوچک کردن سفره مردم:کشتی ها روی دریا بمانند تا قیمت ها بالا برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرنگ مافیا برای کوچک کردن سفره مردم:کشتی ها روی دریا بمانند تا قیمت ها بالا برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید