32 هزار سبد غذایی و معیشتی بین نیازمندان ایلام توزیع می گردد

به گزارش مجله خزرکوه، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در ماه مبارک رمضان سال جاری بیش از 32 هزار سبد غذایی و معیشتی بین نیازمندان استان توزیع می گردد که ارزش هر سبد معیشتی بیش از 300 هزار تومان است.

32 هزار سبد غذایی و معیشتی بین نیازمندان ایلام توزیع می گردد

به گزارش خبرنگاران ایلام ؛قنبر موسی نژاد اظهار کرد: با مجوزی که از ستاد کرونای استان گرفته شده است تعداد 35 آشپزخانه اطعام مهدوی توسط کمیته امداد استان راه اندازی و با استفاده از یاری ها و نذورات خیرین و نیکوکاران استان در طول ماه مبارک رمضان اقدام به توزیع غذای گرم به صورت بهداشتی و بسته بندی شده بین مددجویان و نیازمندان استان خواهد شد.

وی توضیح داد در راستای توجه به ایتام و بچه ها نیازمند در کوشش هستیم با یاری قشر خیر و نیکوکار برای بیش از 6 هزار کودک یتیم و محسنین در سطح استان تعداد 12 هزار حامی جدید جذب کنیم.

موسی نژاد اضافه نمود: در این زمینه انتظار ما از خیرین، مومنین، بازاریان، صنف مختلف، کارمندان دولت، بخشهای اقتصادی جامعه و دیگر اقشار مختلف این است که یاری نمایند با سرانه ماهیانه 30 تا 50 هزار تومان کفالت و سرپرستی ایتام و فرزندان یتیم را عهده دار شوند و در برطرف مسائل اقتصادی این خانواده ها سهیم شوند.

مدیرکل کمیته امداد ایلام مطرح نمود: برای اجرای این طرح که تحت عنوان طرح ایران مهربان و اکرام ایتام است سامانه ای به آدرس ekram.emdad.ir طراحی شده که حامیان نیکوکار می توانند با مراجعه به این سایت و یا مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان سرپرستی از ایتام مورد نظر خود را عهده دار شوند.

وی اضافه نمود: در استان ایلام 13 هزار زن سرپرست خانوار نیازمند، مورد حمایت کمیته امداد هستند که به لحاظ اینکه این زنان هم نقش مرد و هم زن را در تربیت و پرورش فرزندان خود ایفا می نمایند و مسئول اقتصاد خانواده هستند نیازمند توجه ویژه و خاص هستند.

موسی نژاد گفت: متأسفانه از سال گذشته کرونا هم به مسائل اقتصادی و اجتماعی خانواده های مددجو اضافه شده است و در طول یکسال گذشته افرادی که خود تمکن اقتصادی داشته و حمایت نماینده محرومان بوده اند در اثر کرونا خودشان هم دچار مشکل شده و کارشان را از دست داده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1145

به "32 هزار سبد غذایی و معیشتی بین نیازمندان ایلام توزیع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 هزار سبد غذایی و معیشتی بین نیازمندان ایلام توزیع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید