شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه

به گزارش مجله خزرکوه، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از شنبه واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا شروع می گردد و همه افراد 70 سال به بالا می توانند در سایت واکسیناسیون کرونا ثبت نام نمایند و بعلاوه از شنبه برای همه افرادی که پیش از این ثبت نام کردند، پیامک ارسال می گردد.

شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه

به گزارش فارس، علیرضا رئیسی در کلاب هاوس اضافه نمود: بر اساس تجربه دو هفته اخیر، تصمیم گرفتیم همه افراد در سایت salamat.gov.ir ثبت نام شده و خودمان نوبت دهی کنیم تا ازدحام پشت در مراکز واکسیناسیون اتفاق نیفتد.

وی اضافه نمود: وقتی افراد وارد سایت می شوند، هم باید شماره تماس و هم کد ملی وارد نمایند. البته افراد می توانند شماره تلفنی وارد نمایند که لزوما مربوط به خود شخص نیست. در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر هم نیازی به ثبت نام در سایت نیست. بهورزان و مراقبان سلامت تمام این افراد را می شناسند و اطلاع رسانی در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت به وسیله بهورزان و مراقبان سلامت انجام می گردد.

علیرضا ناجی، عضو کمیته علمی کشوری کووید 19 هم در این نشست مجازی گفت: در حال حاضر جهش های دیگری از ویروس کرونا مثل آفریقای جنوبی و هندی در تمام جهان پخش شده و از خصوصیات این ویروس هم سرایت بیشتر و مقاومت در برابر واکسن هاست. تعداد زیادی از این ویروس های جهش یافته را هم در بعضی از استان ها مشاهده کردیم. هرچند در افول خیز چهارم بیماری هستیم، اما گردش بالایی از ویروس کرونا در کشور را شاهد هستیم و روزانه بین 10 تا 12 هزار نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

ناجی اضافه نمود: به نظر می رسد که باید باز تعریف هایی در رنگ بندی کرونا در کشور داشته باشیم، زیرا یکی از موارد مهم در این زمینه تعداد بروز موارد ابتلاست و شاید معیارهای فعلی مناسب نباشد و بهتر است تفکر دیگری درباره رنگ بندی ها داشته باشیم.

این استاد ویروس شناسی بیان نمود: اگر اجازه بدهیم انواع ویروس های جهش یافته در کشور پخش شوند، کار را سخت می کنیم. پایش ژنتیکی ویروس های جهش یافته بسیار اهمیت دارد. دامنه کاهش خیز چهارم بیماری بسیار طولانی شده و کمی لغزش می تواند ما را وارد خیز پنجم بیماری کند. قانون مبارزه با کرونا، قانون مبارزه با کووید 19 است و باید از تجربه کشورهای پیروز در این زمینه استفاده کنیم. محدودسازی و بهداشت اجتماعی و قرنطینه شاید 85 درصد مبارزه با کرونا باشد، اما شاخه اصلی هم استفاده از واکسن است که باید تقویت گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1310

به "شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید