برترین روغن های مو

به گزارش مجله خزرکوه، برای غلبه بر مسائل مو مانند ریزش مو و تبدیل موهای تنک و نازک به موهای براق، استفاده از برترین روغن ها برای مو لازم است.

برترین روغن های مو

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

برای غلبه بر مسائل مو مانند ریزش مو و تبدیل موهای تنک و نازک به موهای براق، استفاده از برترین روغن ها برای مو لازم است.

شواهد بسیاری نشان می دهد که ماساژ پوست سر باعث حفظ سلامت موها می گردد. ماساژ پوستی منظم، باعث گردش خون مناسب در فولیکول های مو می گردد و رشد مو را تحریک می نماید.

ثابت شده است که کاهش ریزش موی سر با استفاده از روعن ها در سرعت بخشیدن به رشد مو پیروز است.

روغن های طبیعی برای سالمت موها

نکته مفید برای رشد سریع موها شامل استفاده از روغن زیتون است. اجزای مهم روغن زیتون که شامل ویتامین D، ویتامین E و ویتامین B (نیاسین و بیوتین) هستند، برای از بین بردن موهای سفید روی پوست سر یاری می نمایند. روزانه با روغن زیتون پوست سر را ماساژ دهید. بسیاری از متخصصان مو، روغن زیتون را برترین روغن برای جلوگیری از ریزش مو می دانند. ویتامین E در روغن زیتون به بهبود جریان خون در پوست سر یاری می نماید که به نوبه خود باعث رشد مو می گردد. برای داشتن موهای ضخیم و درشت، ماساژ با روغن زیتون توصیه می گردد. روغن زیتون غنی از چربی های غیر اشباع است که باعث درخشش و جلوه موهای آسیب دیده می گردد. ریشه مو را تقویت می نماید برای استفاده می توانید روغن جوزوبا را به روغن زیتون اضافه کنید و سپس روی پوست سر اعمال کنید.

روغن دیگری که برای رشد مو موثر است روغن نارگیل است، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از روغن نارگیل استفاده نمایند. چون مقرون به صرفه است و یک گزینه بسیار مناسب برای رشد مو است. یک ماسک با روغن نارگیل به طور قابل توجهی باعث کاهش ریزش مو می گردد. مواد معدنی و ویتامین ها مواد تشکیل دهنده مهم روغن نارگیل را تشکیل می دهند، کاربرد آن در پوست سر نه تنها باعث افزایش رشد مو می گردد، بلکه باعث بهبود موهای آسیب دیده هم می گردد.

ترکیب اصلی روغن گلرنگ اسید اولئیک است که برای بهبود ضخامت و مقاومت مو شناخته شده است. جای تعجب نیست که استفاده منظم از محصولات مراقبت از مو حاوی اسید اولئیک باعث می گردد موهای شاداب تر و سالم تر داشته باشیم. بنابراین، اگر می خواهید موهای آسیب دیده خود را به موهای نرم و براق تبدیل کنید، استفاده منظم از روغن گلرنگ توصیه می گردد. علاوه بر این، روغن گلرنگ، رگ های خونی را توسعه می دهد که باعث تامین مواد مغذی به فولیکول های مو می گردد و در نتیجه باعث افزایش رشد مو می گردد. استفاده چند قطره از روغن گلرنگ یک راه فوری برای مرطوب کردن موهای خشک است.

روغن آرگان دارای ویتامین های بالایی است، بنابراین کاربرد آن می تواند باعث رشد مو گردد. به طور سنتی، این بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت از مو بوده است؛ زیرا دارای ویتامین E بالاست. روغن آرگان بعلاوه حاوی کاروتنوئیدها، پیش ماده ویتامین A است که می تواند در جلوگیری از ریزش مو یاری کند. در واقع، در مراکش از قرن ها پیش برای حفظ موی سالم از روغن آرگان استفاده نموده اند.

روغن آووکادو حاوی ویتامین هایی برای رشد مو است که باعث حفظ موها می گردد. بعلاوه حاوی اسیدهای آمینه است که باعث جلوگیری از تشکیل موخوره می گردد و باعث تغذیه فولیکول های مو و ترویج رشد سریع مو می گردد مواد مغذی مختلف در روغن آووکادو، مو را از آلودگی محیطی محافظت می نماید. روغن آووکادو علاوه بر تقویت رشته های مو، موهای شما را بسیار نرم می نماید. ماساژ پوست سر با روغن آووکادو به طور مرتب باعث تغییرات مثبت در کیفیت مو خواهد شد. درمان های شیمیایی مانند رنگ ها باعث خشکی موها می شوند. روغن آووکادو را می توان برای تغذیه موهای آسیب دیده خود استفاده کرد.

امگا 9 اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک، به اسم یک مرطوب نماینده عالی عمل می نمایند و در نتیجه به جلوگیری از خشک شدن پوست سر یاری می نمایند. استفاده از روغن کرچک به طور منظم ساده ترین راه برای اطمینان از افزایش رشد مو است. کسانی که در خصوص تنک شدن و نازک شدن موها شکایت می نمایند می توانند از روغن کرچک استفاده نمایند، زیرا به ضخیم شدن موها یاری می نماید.

یکی از راه های استفاده از روغن کرچک، استفاده از آن قبل از خواب است. بعد از اعمال روغن بر روی موها با کلاه موهای خود را بپوشانید و صبح روز بعد پوست سر را با شامپو خفیف شستشو دهید. این روش درمان باید یک بار در هفته اجرا گردد. به طور کلی پس از 5 تا 6 برنامه کاربردی، بهبودی در شکل رشد مو قابل ملاحظه است.

تغذیه مو برای جلوگیری از ریزش مو با استفاده از روغن بادام می تواند با خیال راحت انجام گردد. برای تقویت و احیای رشد مو، می توان از روغن بادام استفاده کرد. ماساژ روزانه با این روغن باعث رشد مو می گردد. روغن بادام شیرین به حفظ رطوبت مو یاری می نماید که به نوبه خود باعث جلوگیری از خشکی مو می گردد. بنابراین، اگر شما به طور منظم از این روغن بهره ببرید، شرایط خارجی مانند هوای خشک نمی تواند رطوبت موهای شما را از بین ببرید.

اگر می خواهید موهای سالمی داشته باشید از روغن رزماری بهره ببرید. این روغن حاوی بیش از ده آنتی اکسیدان و دیگر ویتامین ها و اسانس رزماری است که می تواند باعث تحریک رشد مو گردد. به ویژه منبع خوبی از ویتامین B، آهن و کلسیم است و بنابراین کاربرد آن برای تقویت موهای شنماینده مفید است و به طور موثر مسائل پوستی مانند شوره سر را درمان می نماید. هرچند هر روغن موی زمانی که روی پوست سر ماساژ می دهید گردش خون را بهبود می بخشد، ولی روغن رزماری تاثیر بسیار بیشتری دارد. این روغن اغلب برای موهای نازک توصیه می گردد، اسانس رزماری به فولیکول های مو نفوذ می نماید و مواد مغذی ضروری را برای آنها فراهم می نماید، بنابراین موها سریعتر رشد می نمایند و ضخیم تر می شوند. برای به دست آوردن موی سالم می توان از اسانس رزماری استفاده کرد.

روغن اسانس آویشن هم می تواند تاثیر مثبتی بر موهای شما داشته باشد. استفاده از روغن یکی از موثر ترین درمان برای ریزش مو است. ماساژ پوستی با روغن اسطوخودوس برای جلوگیری از ریزش موی و بهبود حجم مو مفید است.

روغن دانه انار به اسم یک مرطوب نماینده بسیار موثر است، که به بهبود موهای آسیب دیده یاری می نماید. با توجه به اثرات مفید روغن دانه انار بر رشد مو، روغن دانه انار تبدیل به یک عنصر رایج در محصولات مختلف مراقبت از مو شده است روغن دانه انار حاوی اسید پانونیکیک اسید چرب امگا -5 است که می تواند موهای خشک و آسیب دیده را به موهای درخشان و براق تبدیل کند.

ترکیبی از روغن مو

یکی دیگر از داروهایی که باعث تحریک رشد مو شده است، مخلوط کردن روغن موهای معمولی است. به افراد مبتلا به مسائل ریزش مو اغلب توصیه می گردد روغن کرچک، روغن نارگیل و روغن زیتون را در مقادیر برابر و باهم مخلوط نمایند. سپس مخلوط برای مدت زمانی گرم نمایند و بعد به مدت 15 دقیقه روی پوست سر اعمال نمایند پس از آن موها را بشویند.

نکته مفید در رشد مو

نادیده گرفتن رژیم غذایی سالم می تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد. برترین درمان موها همراه با رژیم غذایی غنی از پروتئین، ترکیب مناسبی برای بازیابی موهای ضخیم و ظریف است. 85 تا 88 درصد مو را پروتئین تشکیل داده است، از این رو داشتن رژیم غذایی با پروتئین بالا برای بازگرداندن زیبایی مو لازم است. اگرچه استفاده از روغن های بالا برای جلوگیری از طاسی انتظار نمی رود ولی برای به دست آوردن نتیجه مطلوب به 6تا 7 هفته زمان احتیاج است.منبع: راسخون
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1380

به "برترین روغن های مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین روغن های مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید