توضیحات عراقچی در مورد دیدار با گروسی

به گزارش مجله خزرکوه، معاون سیاسی وزیر امور خارجه از دیدار خود با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین خبر داد .

توضیحات عراقچی در مورد دیدار با گروسی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید عباس عراقچی که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام به وین سفر کرده است، گفت: در جریان این سفر با آقای رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز دیدار و رایزنی می کنم .

این دیپلمات ارشد کشورمان در مورد اهداف این دیدار نیز تاکید کرد : این دیدار در ادامه سفر آقای گروسی به تهران صورت می گیرد . همان طور که می دانید در جریان سفر هفته پیش ایشان به تهران پیروز شدیم یکی از مسائل جدی که در روابط ایران و آژانس به وجود آمده بود را به نحو مطلوبی حل و فصل کنیم و در این ارتباط بیانیه مشترکی نیز صادر شد .

عراقچی افزود: در راستای اجرای این بیانیه دیداری با ایشان در وین خواهم داشت.

عراقچی، همچنین در مورد اهداف برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام ، نشست متعارف و روتین کمیسیون مشترک برجام است که طبق روال موجود در برجام باید هر سه ماه یکبار برگزار شود که البته این بار به خاطر شرایط کرونا با تاخیر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جلسه، یک جلسه معمولی کمیسیون مشترک برجام است و طبق روال کاری خود به مسائل مربوط به اجرای برجام در بعد هسته ای و تحریم ها می پردازد، گفت: این جلسه همزمان با وقایع که در نیویورک صورت گرفته یعنی تلاش های آمریکا برای برگرداندن قطعنامه های سابق شورای امنیت علیه ایران و نابودی برجام برگزار می شود و این مسائل به این جلسه ویژگی های خاص خود را داده است.

عراقچی با بیان اینکه اعضای برجام مواضع محکمی در نیویورک در برابر آمریکا اتخاذ کرده اند و تلاش این کشور برای فعال کردن ساز و کار حل اختلاف را رد کرده اند ، شرح داد : دیگر اعضای شورای امنیت نیز با تلاش های آمریکا برای فعال کردن این سازوکار و تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران مخالفت کرده اند و در واقع طی روزهای اخیر آمریکایی ها دو بار در نیویورک با شکست روبرو شدند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 735

به "توضیحات عراقچی در مورد دیدار با گروسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات عراقچی در مورد دیدار با گروسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید