خبرنگاران رسانه ها به خوبی قم هراسی در ایام کرونا را خنثی کردند

به گزارش مجله خزرکوه، قم - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، ادامه داد: با وجود درگیری سایر کشورها به شیوع بیماری کرونا، رسانه های غربی برای سیاه نمایی و قم هراسی، اقدام به پمپاژ خبرهای جعلی نمودند، که این توطئه با نقش آفرینی رسانه های استان خنثی شد.

خبرنگاران رسانه ها به خوبی قم هراسی در ایام کرونا را خنثی کردند

بیژن سلمانپور روز سه شنبه در آئین تجلیل از فعالان قرارگاه رسانه ای مقابله با کرونای قم، با بیان اینکه مجاهدت های خبرنگاران در تمام تحولات تاریخ انقلاب اسلامی برجسته است گفت: خبرنگاران منشاء تحولات مثبت در توسعه و پیشرفت کشور بوده و هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، ادامه داد: محدود کردن تقدیر از خبرنگاران به روز خبرنگار، جفا در حق خبرنگاران و عرضه اطلاع رسانی است.

وی گفت: شیوع کرونا در دنیا و ایران با مصائب بسیار سختی همراه شد که کادر بهداشت و درمان در طی چندین ماه مقابله با این بیماری شرایط پیچیده و سختی را تحمل کرد که حضور و نقش آفرینی خبرنگاران و اهالی رسانه در مهار و کنترل این بیماری اثربخش بود.

سلیمانپور، با تاکید بر اینکه اهالی رسانه نقش بسیار جدی و بی بدیلی در اطلاع رسانی در ایام شیوع کرونا داشتند گفت: اگر فرهنگ سازی درست و ایجاد باور مشترک برای پیروزی بر این بیماری توسط فعالیت اهالی رسانه ای نبود، این دستاوردهای کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا ابتر می ماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، گفت: از روز اول تمام بخش های استان و کشور وارد میدان شدند و صحنه های بی بدیل از ایثار در تاریخ ثبت کردند.

وی با بیان اینکه امروز مولفه های قدرت در دنیا تغییر کرده است، گفت: قدرت رسانه ای به عنوان یکی از مهمترین مولفه های قدرت در دنیا مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است که این موضوع نشان از اهمیت کار رسانه در دنیای امروز دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، گفت: رسانه های غربی سوار بر موج خبری و رسانه های خود، نسبت به شیوع کرونا در ایران و به ویژه قم اقدام های گسترده ای برای سیاه نمایی و تضعیف روحیه مردم استفاده کردند که رسانه های استان در خنثی کردن این توطئه نقش مهمی ایفا کردند.

هم اکنون 6 روزنامه، 16 هفته نامه، 4 دوهفته نامه، 19 ماهنامه، 8 دوماهنامه، 90 فصلنامه، 138 دوفصلنامه، 3 سالنامه و 62 پایگاه خبری در این استان دارای مجوز فعالیت هستند. از 34 مجوز فعالیت خبرگزاری درکشور، دفتر مرکزی 3 خبرگزاری درقم است ضمن اینکه 20 خبرگزاری و 25 روزنامه سراسری نیز در قم دارای دفتر کنندگی هستند.

این استان با داشتن 385 رسانه چاپی و برخط دارای مجوز، کمی بیش از سه درصد تمام رسانه های دارای مجوز کشور را در اختیار دارد.

ویروس کرونا، موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر سال گذشته (24 آذر 98) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 716

به "خبرنگاران رسانه ها به خوبی قم هراسی در ایام کرونا را خنثی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رسانه ها به خوبی قم هراسی در ایام کرونا را خنثی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید